Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 18 maja 2024 12:16
Przeczytaj!

Piłka Nożna Kobiet: Pogoń Szczecin – Pogoń Tczew 4:0 (3:0)

Od kilku dni na obozie szkoleniowym w Darłowie przebywa, grający w Orlen Ekstralidze, kobiecy zespół Pogoni Szczecin. W piątek, podczas sparingowego spotkania na stadionie Darłovii, pokonał Orlen Gdańsk (1:0). W środę szczecińska Pogoń rozegrała kolejny sparing. Tym razem przeciwnikiem była Pogoń z Tczewa. Spotkanie było bardzo ciekawe, a akcje na wysokim poziomie. Od samego początku zarysowała się duża przewaga szczecinianek, czego wyrazem były trzy bramki w pierwszej połowie (Oleszkiewicz - 6 i 26 minuta oraz Brodzik - 7 minuta). Po przerwie do siatki drużyny z Tczewa trafiał jeszcze Leśniewska (75') ustalając ostateczny wynik meczu.
Pogoń Szczecin w jasnych strojach

Autor: Mieczysław Siwiec

Podziel się
Oceń

W Darłowie obie drużyny walczyły ostro, ale fair i bez udawania. Było kilka bardzo ostrych starć na pograniczu faulu, ale nawet wtedy Panie nie przerywały gry! Gdyby to byli Panowie, to po każdym takim zderzeniu (nawet drobnym muśnięciu) „wiliby się” w bólach po boisku, próbując wymusić rzut wolny albo kartkę. Zdecydowanie wolę oglądać futbol w kobiecym wydaniu. Mieczysław Siwiec