Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 21 kwietnia 2025 00:01
Przeczytaj!
Reklama dotacje dla firm

Postomino: nie są już w DarLOT-cie

Postomino: nie są już w DarLOT-cie
Podziel się
Oceń

Zmniejsza się ilość samorządów – członków Stowarzyszenia "Darłowska Lokalna Organizacja Turystyczna w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej". Od 1 stycznia wystąpiła z niego gmina Postomino. Decyzja zapadła na grudniowej sesji Rady Gminy.

- Wydatki ponoszone na składkę członkowską w tym stowarzyszeniu są na tyle wysokie, że w porównaniu do efektów jakie otrzymujemy w zamian są niewspółmiernie wysokie i te środki w wys. 18 000 zł rocznie przeznaczyć na działania gminne promocyjne – uzasadniał wniosek Janusz Bojkowski – wójt gminy Postomino. - Spośród gmin, które zakładały to stowarzyszenie kilka już zrezygnowało – dodał. (chodzi o gminy Polanów i Sianów).

Głos zabrał również radny Stanisław Chabowski:

- Wszyscy zagłosujmy za tą uchwałą, bo jest to lepsze rozwiązanie, gdyż uczestnictwo w stowarzyszeniu nic gminie nie daje, a te pieniądze będzie można wydać inaczej - namawiał.

Ostatecznie uchwałę przegłosowano 14 głosami za. Jedna osoba nie uczestniczyła w sesji. (sim)


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama