Jest to podsumowanie i prezentacja działań Polskiego Związku Kół Wiejskich w Polsce za rok 2023
Gala, organizowana przez Polski Związek Kół Gospodyń Wiejskich, ma na celu wyróżnienie i nagrodzenie Kół Gospodyń Wiejskich (KGW) z 16 województw w 10 różnorodnych kategoriach. Prestiżowe wyróżnienia zostaną przyznane dla KGW, które wyróżniają się aktywnością, innowacyjnością oraz zaangażowaniem w działania na rzecz społeczności lokalnych wg poniższych kategorii:
Kategoria 1. Osobowość Roku Danego Województwa – Nagroda dla wybitnej osoby z województwa – przedstawicieli KGW, która wyróżniła się zaangażowaniem, liderstwem i pozytywnym wpływem na rozwój KGW w swoim regionie.
Kategoria 2. Aktywne KGW – Wyróżnienie dla najbardziej aktywnego KGW w danym województwie, uwzględniające różnorodność działań i zaangażowanie członków w różnych inicjatywach.
Kategoria 3. Międzypokoleniowe KGW
Wyróżnienie, które w szczególny sposób angażuje się w działania międzypokoleniowe,
promując dziedzictwo regionalne wśród dzieci i młodzieży.
Kategoria 4. Teatr
Dla KGW, które wyróżnia się aktywnością teatralną, propagując lokalne tradycje i historie poprzez sztukę sceniczną.
Kategoria 5. Taniec
Dla KGW, które poprzez taniec przyczyniają się do promocji kultury ludowej i tradycji regionalnych.
Kategoria 6. Śpiew
Dla KGW, które wyróżnia się działalnością w dziedzinie śpiewu, przekazując pieśni i melodie charakterystyczne dla danego regionu.
Kategoria 7. Rękodzieło
Dla KGW, które wykazuje się zdolnościami w dziedzinie rękodzieła, zachowując tradycje i tworząc unikatowe dzieła.
Kategoria 8. Kulinaria
Dla KGW, które w sposób wyjątkowy promuje lokalną kuchnię, przekazując receptury i smaki przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Kategoria 9. Innowacje
Dla KGW, które wprowadziło innowacyjne podejście do działań, wykorzystując nowoczesne technologie czy nowatorskie projekty.
Kategoria 10.Dziedzictwo Tradycji
Dla KGW, które szczególnie dba o zachowanie dziedzictwa tradycji, kultury i dobrostanu obszarów wiejskich oraz małomiasteczkowych, szczególnie pielęgnując działania zachęcające seniorów do uczestnictwa w życiu społecznym.
Jednym z głównych punktów programu będzie przyznanie nagrody dla Osobowości Roku Danego Województwa. Ta wyjątkowa osoba z KGW zostanie uhonorowana za jej wyjątkowe zaangażowanie, liderstwo i pozytywny wpływ na rozwój społeczności wiejskiej w regionie. To właśnie tacy liderzy stanowią siłę napędową rozwoju wsi i miasteczek.
Prezes Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich, Katarzyna Korus, podkreśla wagę tego wydarzenia: “To pierwsze tak prestiżowe wydarzenie w skali kraju. Zależy nam, by pokazać polskie KGW w zupełnie innym świetle. Kobiety działające w KGW to prawdziwe aktywistki, oddane społecznie, prekursorki działań aktywizujących lokalną społeczność więc chcemy pokazać ich działania w sposób nietradycyjny, zachowując klimat prestiżowej Gali w wydaniu oficjalnym, stąd też nieprzypadkowo Partnerami gali są media ogólnopolskie. Gala docelowo ma stać się jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych dedykowanych Kołom Gospodyń Wiejskich w Polsce.”
Gala będzie miała charakter ogólnopolski, co sprawia, że jest to doskonała okazja do dotarcia do szerokiej publiczności i zbudowania pozytywnego wizerunku marki na szczeblu ogólnokrajowym. Transmisja online za pośrednictwem kanałów YouTube i Facebook Polskiego Związku Kół Gospodyń Wiejskich umożliwi obejrzenie wydarzenia przez ponad 24 000 obserwujących.
Napisz komentarz
Komentarze