Do ustanowienia święta mógł się także przyczynić cud eucharystyczny, który miał mieć miejsce w 1263 podczas mszy św. w Bolsenie w regionie Lacjum. Dotyczył księdza, który wyrażał wątpienie w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Jednak podczas jednej z celebracji w kościele św. Krystyny w Bolsenie miał dostrzec, że konsekrowana hostia zamieniła się w ciało, z którego wypływa krew. Krew miała spływać na korporał, ołtarz i kamienną posadzkę kościoła. Historyczność cudu eucharystycznego w Bolsenie bywa podważana.
Reklama
Sławno. Procesja w parafii Świętego Antoniego
Kilkadziesiąt minut po procesji w centrum miasta, ulicami Osiedla Dzieci Wrzesińskich przeszła procesja parafii Świętego Antoniego z Padwy. Rozpoczęła się mszą świętą na Pl. Gierymskiego a następnie przeszła do czterech ołtarzy wzdłuż ulic Filtrowej i Krasickiego.
Przypomnijmy: bezpośrednią przyczyną ustanowienia uroczystości były widzenia św. Julianny z Cornillon (1193–1258), przeoryszy klasztoru augustianek w Mont Cornillon w pobliżu Liège, która począwszy od 1208 roku miała przeżywać cyklicznie powtarzające się widzenia świetlistej tarczy podobnej do tarczy księżyca, której lśnienie było zaburzane przez ciemną plamę. Juliana miała interpretować owe widzenia jako obraz Kościoła, który miał być przysłaniany przez plamę rozumianą przez nią jako brak wśród kościelnych świąt uroczystości poświęconej wyłącznie Najświętszemu Sakramentowi.
- 16.06.2022 12:20 (aktualizacja 14.08.2023 23:01)
Powiązane galerie zdjęć:
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze