Celem warsztatów jest wsparcie uczniów w tworzeniu własnych firm - startupów oraz weryfikacja pomysłów na biznes. Podczas dwóch dni intensywnych zajęć teamy projektowe poznają najważniejsze narzędzia służące do konstruowania modeli biznesowych oraz będą miały okazje zastosować je w praktyce. Uczniowie zdobędą wiedzę pozwalającą im sprawnie określać przewagi konkurencyjne, budować komunikację marketingową, szacować przychody i koszty przedsięwzięcia. Będą także tworzyć prezentacje, które mogłyby zachęcić do współpracy potencjalnych inwestorów czy partnerów biznesowych.
- Dzięki propagowaniu przedsiębiorczości oraz kreatywności młodzież ma szansę zdobyć wiedzę niezbędną do konstruowania innowacyjnych firm, tym samym przyczyniając się do wzrostu gospodarczego regionu – zapewnia Olgierd Geblewicz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. – Zależy nam, by młodzież kształcić w obszarach pozwalających im później na bezpieczne i sprawne poruszanie się po meandrach własnego biznesu.
Podczas wydarzeń Startup Shaker uczniom każdorazowo towarzyszyć będą mentorzy, osoby doświadczone zarówno w prowadzeniu własnych firm, jak też w codziennym doradzaniu startupowcom i przedsiębiorcom. Czuwać będą oni nad całością przedsięwzięcia, ale także starać się zarazić uczniów swoją pasją do swojego biznesu. Elementem wieńczącym każdy z dwudniowych warsztatów będą prezentacje wypracowanych pomysłów przed publicznością.
- Osoby młode często mają w głowach doskonałe pomysły biznesowe, brakuje im jednakże odpowiedniej motywacji oraz wsparcia, koniecznego, by spróbować wcielić je w życie. Moim zdaniem każdy uczeń szkoły średniej powinien mieć okazję do stworzenia i przetestowania swojego pomysłu na firmę, także by sprawdzić, czy taki rodzaj pracy jest dla niego satysfakcjonujący? – dodaje Karolina Piotrowska, Członkini Zarządu Startup Academy.
Warsztaty Startup Shaker to działanie w ramach projektu ,,Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" realizowanego przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.
Jeden z komponentów projektu - Fabryka Startupów – jest skierowany m.in. do uczniów szkół ponadpodstawowych wszystkich typów (ogólnokształcących, technicznych, branżowych) i daje możliwość wzięcia udziału max. 40-sobowej grupie młodzieży z danej szkoły w warsztatach Startup Shaker, które mają na celu kształcić postawy przedsiębiorcze i kreatywne i rozwijać umiejętność prowadzenia nowoczesnej przedsiębiorczości – startupów.
Główne cele projektu ,,Pomorze Zachodnie - gdzie biznes łączy się z nauką" to rozbudowa regionalnego systemu innowacji, podnoszenie poziomu świadomości oraz stymulowanie postaw innowacyjnych, przedsiębiorczych i kreatywnych wśród mieszkańców Pomorza Zachodniego.
Projekt jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś Priorytetowa I Gospodarka, innowacje, nowoczesne technologie, Działanie 1.18 Tworzenie i rozbudowa regionalnego systemu innowacji.
Napisz komentarz
Komentarze