Wędkarze rozmawiali o ważnych dla nich sprawach. Feliks Borowiec poruszył problem jeziora w Ostrowcu, na które wędkarze z Okręgu Słupskiego muszą wykupywać dodatkowe opłaty w Okręgu Koszalińskim.
Prezes Zdzisław Ardziejewski wyjaśniał dlaczego sławieńscy wędkarze nie mogą „za darmo” łowić w Ostrowcu.
- Pomimo naszego dobrego gestu w postaci pozwolenia na bezpłatne łowienie wędkarzom z okręgu koszalińskiego na jeziorze Nidno w Krągu, okręg koszaliński odmówił takiego samego traktowania naszych wędkarzy na jeziorze w Ostrowcu. Niestety, nie możemy się dogadać – mówił.
Poruszono także sprawę współpracy z policją jeśli chodzi o ochronę Stawków Miejskich w Sławnie.
- Co z tego że namierzymy osoby popełniające wykroczenia, wezwiemy policję, a ona nie przyjeżdża odpowiednio szybko. Ludzie ci zdążą zwinąć wędki i odejść, a po odjeździe patrolu wracają. I tak w kółko – mówił jeden z przedstawicieli Społecznej Straży Rybackiej działającej przy sławieńskim kole.
Jednym z tematów poruszanych podczas obrad było postępowanie Gospodarstwa Państwowego Wody Polskie, które zarządza teraz wszystkimi ważniejszymi wodami wędkarskimi w Polsce. Od dłuższego czasu nie są organizowane żadne przetargi na dzierżawy wód wędkarskich. W takiej sytuacji jest np. jezioro Zamkowe w Krągu, które od dłuższego czasu nie jest użytkowane wędkarsko. Nie ma też terminu przetargu na jego dzierżawę. Wiadomo jedynie, że chęć na jego wydzierżawienie wyraża lokalny, prominentny działacz PiS.
- Wody Polskie zaczęły bardzo skrupulatnie sprawdzać wszystkie warunki umów zawartych na dzierżawę akwenów. Nawet najmniejsze nieprawidłowości np. w zarybieniach mogą spowodować nieprzedłużenie umowy, chociaż zdarza się, że urzędnik Wód Polskich nie potrafi powiedzieć jakim gatunkiem ryby akurat zarybia się daną wodę – mówił prezes Ardziejewski. - Już są sytuacje w Polsce, gdzie Wody Polskie same zaczęły sprzedawać zezwolenia dla wędkarzy, wchodząc w ten sposób „w działkę” PZW.
Walne wybrało nowe władze koła. Prezesem został Mieczysław Siwiec, w skład pomniejszonego zarządu weszli: Dorota Zuszczyk (skarbnik), Ryszard Czyżewski, Tomasz Golba, Daniel Niedźwiecki i Andrzej Reszelewski. Wybrano też Komisję Rewizyjną. W jej składzie znaleźli się: Jan Walkowiak, Piotr Sobol i Antoni Wieczorek. Delegatami na Zebranie Walne Okręgu Słupskiego zostali: Jan Walkowiak i Mieczysław Siwiec, a zastępcą delegata – Ryszard Czyżewski.
Napisz komentarz
Komentarze