Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 03:03
Przeczytaj!

Zalety nasion BIO: Dlaczego warto wybierać ekologiczne nasiona?

Produkty ekologiczne są wybierane przez te osoby, które wiedzą, jak ogromny wpływ mają one na zdrowie człowieka. Skąd biorą się ekologiczne warzywa i owoce, które nie są naszpikowane chemią i konserwantami? Z upraw ekologicznych, które już od samego początku, czyli od momentu wysiewu, zwracają uwagę na jakość produktów. Podstawą są ekologiczne nasiona, które każdy ma możliwość zakupienia do domu.
  • 15.09.2024 09:50
  • Autor: Grupa tipmedia
Zalety nasion BIO: Dlaczego warto wybierać ekologiczne nasiona?

Szukasz sprawdzonego sklepu z nasionami BIO? Sprawdź ofertę plantet.pl

Eko=zdrowie

Warto zwrócić uwagę na zdrowe, ekologiczne podejście, ponieważ ma to ogromny wpływ na kondycję zdrowotną. Ekologiczne nasiona, np. melisę lekarską, groch siewny, koper ogrodowy, itd., chętnie wykorzystuje się w domowej kuchni. Przy czym należy mieć pewność, że własnoręcznie wyhodowane zioła, warzywa, owoce będą wolne od środków ochrony, sztucznych nawozów, GMO, które mają wpływ na pojawienie się wielu dolegliwości związanych z układem pokarmowym. Dlaczego warto wybierać ekologiczne nasiona? Wśród najważniejszych korzyści można wymienić:

  • minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko przez człowieka;
  • wysoka wartość odżywcza, która pozwala dostarczyć ludziom jeszcze większą ilość witamin i minerałów;
  • większa odporność na choroby i szkodniki, co też powala cieszyć się udanymi zbiorami.

Decydując się na własną ekologiczną hodowlę, zyskuje się pewność, że warzywa, owoce oraz zioła będzie można podać małym dzieciom, bez obaw o ich zdrowie.

Ekologiczne nasiona

Patrząc na ekologiczne nasiona i te, które znane są już od wielu lat, na pierwszy rzut oka żadna osoba nie będzie w stanie dostrzec pomiędzy nimi różnicy. Lawenda, dynia, marchew, szpinak oraz inne nasiona będą wyglądać tak samo. Różnica tkwi przede wszystkim w ich produkcji. Jedna z nich polega na tym, że jeżeli będzie taka potrzeba, stosowane są jedynie organiczne nawozy w trakcie wzrostu roślin uprawowych. Gospodarstwa ekologiczne zobowiązane są do spełnienia określonych norm Unii Europejskiej, aby móc uzyskać certyfikat eko. Wszystko jest starannie sprawdzane, aby mieć pewność, że klienci będą mieli okazję do korzystania z najlepszej jakości produktów, które są odpowiednio dobrane dzięki zmianowaniu upraw. Pewnie wiele osób ciekawych jest tego, jak w takim razie gospodarstwa radzą sobie ze szkodnikami, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Rośliny uprawowe sadzane są pomiędzy wrogami naturalnych szkodników. Do tego stosuje się odchwaszczenie mechaniczne, które ma pozytywny wpływ na osiągane przed gospodarstwo efekty.

Ekologiczna uprawa

Stosując nasiona ekologiczne w domowych uprawach i w profesjonalnych szklarniach, oddziałuje się w sposób pozytywny na środowisko. Nie wykorzystuje się bowiem szkodliwych środków ochrony i sztucznych nawozów, które doprowadzają do zanieczyszczenia wody oraz gleby. Co więcej, dzięki temu można wpłynąć na przywrócenie fauny i flory, która w wielu miejscach jest po prostu zagrożona. Może nie każdy miłośnik ogrodnictwa zdaje sobie sprawę z tego, ale niezależnie od tego czy nawozy wykorzystuje się tylko w swoim ogródku - ma się negatywny wpływ na cały ekosystem, który znajduje się w bliższej lub dalszej odległości.

Własne warzywa, zioła i owoce

Groch siewny, nasiona na kiełki kapusty i lucerny, ogórek gruntowy, oberżyna - to tylko kilka przykładowych warzyw, które można już dzisiaj zacząć wysiewać we własnym ogrodzie. Wbrew pozorom, założenie mini-ogródka nie zajmuje dużo czasu. Do tego nie trzeba mieć kawałka ziemi, ponieważ wystarczy mieć doniczki, parapet i optymalną ilość słońca, aby móc cieszyć się udanymi zbiorami. Warzywa, zioła oraz owoce z własnego ogródka to ogrom satysfakcji dla ogrodnika, ale także możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Szczególnie ostatnimi czasy, gdy inflacja i ceny świeżych produktów spożywczych tak mocno szybują w górę. Po co więc wydać ogromne kwoty pieniędzy, skoro można samodzielnie postarać się o takie zbiory, które pochodzić będą z ekologicznych nasion.

Osoby, które miały już okaz wyhodować własną sałatę, rzodkiewki, buraki, tymianek, itd., z ekologicznych nasion, są w stanie również zapewnić lepsze walory smakowe.

Artykuł sponsorowany