Zwrot podatku z Holandii
Jak uzyskać zwrot podatku z zagranicy? To zadanie nie musi być trudne, zwłaszcza gdy skorzystamy z usług profesjonalnego biura podatkowego. Dzięki temu uzyskamy pewność, że postępujemy zgodnie z prawem i dokonujemy prawidłowego rozliczenia z zagranicznym urzędem skarbowym. Wiele osób interesuje zwrot podatku z Holandii, o który można ubiegać się zawsze wtedy, gdy pracowaliśmy legalnie w tym kraju! To oznacza, że rozliczenie jest w tej sytuacji obowiązkowe. Co ciekawe, średnio odzyskać można ok. kilkaset euro, a szybkie złożenie deklaracji pozwoli sprawnie cieszyć się pieniędzmi na swoim koncie. Warto wiedzieć, że o zwrot podatku z Holandii możemy ubiegać się przez cały rok.
Aby złożyć wniosek do urzędu skarbowego w Holandii, przygotować należy JAAROPGAAF / JAAROPGAVE lub ostatnie rozliczenie miesięczne (Salaris). Jeżeli w ciągu roku uzyskaliśmy dochody większe niż 90% ogólnej sumy wszystkich naszych dochodów globalnych, musimy dodatkowo załączyć do wniosku zaświadczenie o dochodach. Ile zazwyczaj wynosi średni zwrot podatku z Holandii? W większości przypadków takie rozwiązanie jest opłacalne - średni zwrot wynosi bowiem 980 Euro. To oznacza, że podatek warto rozliczyć nawet wtedy, gdy pracowaliśmy w Holandii tylko kilka tygodni. Korzyści dotyczą tutaj także wielu ulg podatkowych, z których mogą korzystać liczne osoby.
Zwrot podatku z Niemiec
A czym cechuje się zwrot podatku z Niemiec? Z pewnością wcześniej słyszeliśmy o tym, że podatnik może rozliczyć podatek z Niemiec nawet do 4 lat wstecz. Nie dotyczy to jednak każdego, a wszelkie wątpliwości w tym zakresie rozwieje doświadczone biuro podatkowe. Kiedy złożenie zeznania podatkowe w Niemczech jest koniecznością? Trzeba o tym pamiętać w następujących sytuacjach:
- Otrzymanie wezwania do rozliczenia z niemieckiego urzędu skarbowego
- Trzecia klasa podatkowa
- Prowadzenie działalności gospodarczej w Niemczech
- Otrzymywanie od pracodawcy świadczeń zwolnionych z podatku (np. za dojazd do pracy)
- Uzyskiwanie dodatkowych dochodów w kwocie wyższej niż 410 Euro (poza wynagrodzeniem za pracę)
- Otrzymanie odprawy od poprzedniego pracodawcy
- Złożenie w Niemczech wniosku o nieograniczony obowiązek podatkowy, jako rezydent innego państwa
- Otrzymywanie kilku wynagrodzeń jednocześnie od kilku pracodawców
Wszystko to sprawia, że musimy złożyć deklarację podatkową w niemieckim urzędzie skarbowym, zgodnie z ustawą o podatku dochodowym. Skorzystajmy zatem z usług renomowanego biura podatkowego, które przeprowadzi nas przez cały proces odzyskiwania podatku z zagranicy.