Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 25 listopada 2024 03:45
Przeczytaj!

Krzesło loftowe - element sztuki w twoim domu

Wnętrza w stylu loftowym to bardzo popularny obecnie trend w aranżacji mieszkań. Jest tak, ponieważ wnętrza te są przestronne światła. Dają poczucie spokoju i wyciszenia, co w dzisiejszym zabieganym świecie, jest bardzo potrzebne. Charakterystycznymi materiałami używanymi we wnętrzach loftowych są beton, cegła, szkło, metal. Podstawą są niewyszukane i proste w formie dodatki. Nie oznacza to jednak, że taki wystrój jest nudny i bez wyrazu, wręcz przeciwnie. Elementy aranżacji dobierane są bardzo starannie tworząc ciekawe efekty.
  • 23.04.2019 14:00
  • Autor: Grupa Tipmedia
Krzesło loftowe - element sztuki w twoim domu

Jednym z takich akcentów wyposażenia, kreujących charakter wnętrza, jest krzesło loftowe. Jego minimalistyczny kształt, na pierwszy rzut oka, może stwarzać surowe i zimne wrażenie.  Jednak kiedy ustawimy je we wnętrzu industrialnym okazuje się, że pozbawienie krzesła zbędnej ilości dodatków czy ozdób, jest zupełnie nieodczuwalne. Tego rodzaju miejsce do siedzenia staje się wręcz unikatowe. Zamiast skomplikowanej formy wyróżnia się innymi szczegółami, na przykład jakością i rodzajem użytych materiałów.

Przy tak surowej formie to właśnie surowiec, z jakiego jest wyprodukowane krzesło loftowe, wybija się na pierwszy plan i musi przyciągnąć uwagę. Do tego celu wykorzystuje się głównie metal, który jest trwały i łatwo zachować go w czystości. Ażurowe wzory, jakie można stworzyć z tego produktu, nie zabierają optycznie przestrzeni, tak charakterystycznej dla pomieszczeń industrialnych. Jeśli zależy nam na delikatnym ociepleniu wnętrza, możemy zastosować krzesła loftowe z elementami drewna. Ten naturalny materiał jest, jak najbardziej, dopuszczalny w stylu przemysłowym. Podobną rolę odegrają tkaniny lniane czy skórzane, które pojawiają się, by poprawić komfort siedziska.

Powściągliwy design krzesła loftowego często uzupełniony jest detalem, który nadaje mu wyjątkowości. Może to być niespotykanie wyprofilowane oparcie, mocny akcent kolorystyczny, czy zaskakujące nóżki.  Takie podejście do projektu powoduje, że zwykły użyteczny mebel staje się namiastką sztuki w naszym domu, a jego minimalistyczna forma staje się wielkim atutem.

--- Artykuł sponsorowany ---