Sławno: Bezpieczniej czy wygodniej?

Na ulicy Sempołowskiej, zjeżdżając od szpitala w dół, na całej długości drogi powinien zostać postawiony znak zakazujący zatrzymywania i postoju – stwierdził radny Paweł Kopczyński podczas komisji Rady Miejskiej w Sławnie. - Na tej ulicy bardzo często dochodzi do stłuczek, a spowodowane jest to ograniczeniem widoczności podczas wyprzedzania zaparkowanych tam pojazdów. Ludzie nie widzą samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka. Szczególnie nocą jest to problematyczne, bo jedna lampa nie oświetla tam drogi – mówił.

Najbardziej niebezpiecznie jest w momencie, kiedy samochody zaparkowane są tuż przed górką na Sempołowskiej. Omijanie pojazdów w takiej sytuacji jest bardzo niebezpieczne. Inne zdanie na temat parkowanych tam samochodów (szczególnie w tym miejscu) miał radny Jerzy Śledź:

- Ciekawy jestem dlaczego w całym mieście ludzie stawiają auta jak najbliższej swojej posesji i wszędzie mogą, a na ulicy Sempołowskiej nie mogą? Średnio co drugi samochód jedzie szybciej, niż nakazują mu przepisy. W momencie, kiedy zaczyna się zmrok, 1/3 kierowców jeździ tak szybko, że człowiek zamyka oczy, łapie się za uszy i nie wie co się dzieje – argumentował. – Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jako mieszkaniec tej ulicy zapomniałem zabrać z domu portfela, podjeżdżam pod dom i nie mogę postawić samochodu na swojej ulicy, pod swoim domem na 10 minut, bo ogranicza mnie zakaz postoju – dodał.

W dyskusję wtrącił się burmistrz:

- Są pewne drogi w ruchu tak natężone, że nie można ich porównywać do innych, mniejszych. Do tego dochodzi typ i uwarunkowanie drogi, a w tym przypadku na drodze jest zarówno zakręt, jak i górka ze skrzyżowaniem. Tam również, rano i po południu, przemieszczają się rodzice dowożący do szkoły swoje pociechy - zareagował Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna. - W momencie, kiedy na drodze stoi samochód, powstaje korek, i aby go fizycznie ominąć, trzeba przejechać samochodem drugą stroną, z której nadjeżdżają pojazdy z pierwszeństwem przejazdu. Wtedy powstaje duże ryzyko zagrożenia, dlatego nie można tej drogi porównywać do dróg mniejszych, o niższym natężeniu ruchu – dodał.

Ostatecznie na tym ta dyskusja zakończyła się. Czekamy na ciąg dalszy. Oby nie była to instrukcja, jak w razie niebezpieczeństwa należy zamknąć oczy i złapać się za uszy... (kb)

3 komentarze

 1. Taaaa to na A. Krajowej też mozna dobie stanąć gdzie się chce na 5 minutek?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 3.0/5 (2 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 2 votes)
 2. W końcu ktoś zauważył problem

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 5.0/5 (1 głos)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -1 (from 1 vote)
 3. To miasto naprawdę nie ma ważniejszych problemów.?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)