Sławno: Czekanie na tragedię?

Niebezpiecznie jest na ulicy Artura Grottgera, gdzie za chodnik uznaje się zaledwie 3 pasy kostki chodnikowej. Został tam umieszczony znak nakazujący ograniczenie do 30 km/h, jednak kierowcy nie zwracają na niego uwagi i jeżdżą o wiele za szybko. Dodatkowo przejeżdżają oni bardzo blisko przechodniów, a przecież nie od teraz obowiązuje zasada ograniczonego zachowania.

Trzeba wziąć pod uwagę, że niektóre osoby nie są w stanie przejść tak wąskim chodnikiem, a czasem przez utratę równowagi przypadkowo wtargną na jezdnię... Wystarczy chwila nieuwagi i wypadek jest tam gwarantowany.

- Kilka dni temu przekonałam się jak tu może być niebezpiecznie: szłam tą ulicą w stronę Sławieńskiego Domu Kultury, a jako, że jestem osobą szczupłą to spokojnie zmieściłam się na tym jakże wąskim chodniku. Szłam spokojnie i w pewnym momencie srebrny samochód (jadący w tym samym kierunku, w którym szłam ja) po prostu śmignął obok mnie i jestem pewna, że jechał zdecydowanie szybciej niż 30km/h. Mało tego, przejechał tak blisko, że gdybym przypadkowo przekroczyła krawężnik i stanęła jedną nogą na ulicy, to po prostu by mnie trafił - Karolina B. 

- Uważam, że na tej drodze powinny być zamontowane progi spowalniające, bo jest tam niebezpiecznie. Kiedyś mieszkańcy drogi występowali z pismem do Urzędu Miejskiego w Sławnie o zamontowanie takich spowalniaczy, ale jak widać, nic nie zostało zrobione – mówi pani Elżbieta S.

- Spowalniacze są tutaj zdecydowanie potrzebne. Nie raz na drodze były wypadki, a mimo to kierowcy jeżdżą jak szaleni i nie patrzą, czy ktoś idzie, czy nie – mówi Sylwia R.

- Progi spowalniające to konieczność – potwierdza Irena F.

Tak więc, może warto byłoby zamontować tam progi zwalniające? Apeluję do kierowców o zwolnienie prędkości na tym odcinku drogi, zachowanie bezpiecznej odległości od mijanych osób. Przechodniów proszę o ostrożność, a do sławieńskiej Policji mam prośbę: zainteresujcie się tym odcinkiem drogi.