Sławno: Czy leci z nami pilot…

Czyli czy dyrektor Szpitala Powiatowego w Sławnie pracuje,czy nie pracuje?

Wciąż brzmią echa sprawy sądowej, którą wytoczyła pani dyrektor Danuta Wojciechowska redakcji Obserwatora, za to, że w jednym z artykułów napisaliśmy, że danego dnia nie było jej w pracy. Pisaliśmy o sprawie w poprzednim wydaniu naszej gazety lecz wciąż otrzymujemy w tej sprawie listy od czytelników. Wyrażają oni zdziwienie i oburzenie, że pani Dyrektor znajduje czas i energię na takie błahostki. Ponadto zapytują dlaczego koszty sądowe jej sprawy pokrył szpital, a nie osoba Pani dyrektor skoro złożyła pozew we własnej, osobistej sprawie.

Okazuje się, że tamta nieobecność Pani dyrektor to tylko wierzchołek góry lodowej. Z informacji publicznej jaką otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Sławnie wynika, że szefowa szpitala była nieobecna w pracy w tym roku (oczywiście usprawiedliwienie) przez 48 dni roboczych, co przeliczając na czas kalendarzowy to ponad dwa miesiące! A to nie koniec roku. Powstaje pytanie czy jest to wynikiem zmęczenia czy uciekania od problemów szpitala. Nie jest tajemnicą, że szpital w Sławnie potrzebuje dobrego zarządzania i zaangażowania a taka postawa dyrektora daje chyba najgorszy przykład dla załogi placówki. Okazuje się również, że moment wyboru urlopów czy innych nieobecności są wybierane według pewnego schematu.

Jak informuje nas jeden z radnych powiatowych, chcący zachować anonimowość, pani Dyrektor opuszcza szpital w momentach gdy pojawiają się problemy w szpitalu.

Tak było gdy zepsuł się aparat RTG, gdy trwała kontrola Starostwa, tak było też w zeszłym tygodniu gdy część chirurgów złożyło wypowiedzenia z pracy po czym pani Dyrektor - poszła na urlop. Poszła na urlop mimo, iż nie dawno wróciła z trzytygodniowego pobytu w sanatorium!Rozumiemy, że każdy potrzebuje wypoczynku. Ale godząc się na funkcję dyrektora szpitala należy się liczyć ze stresem i ciągłymi wyzwaniami, którym należy stawić czoła i być na posterunku zawsze - a nie od czasu do czasu.

1 komentarz

  1. Miales chamie zloty rog.Korzystaj z rozwaga z praw . Masz tez obowiazki Nie wykorzystuj swojej pozycji .Nie znam kobiety ,ale to przykre kiedy ktos po przejsciach oskarza ;KOBIETE

    VA:F [1.9.22_1171]
    Ocena: 3.0/5 (2 głosów)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 2 votes)