Darłowo: Zbierali na pomnik i grobowiec

15.10 października już po raz drugi, w Darłowie obchodzono Dzień Dziecka Utraconego.

Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele Mariackim odprawiona w intencji rodzin po stracie. Po Mszy rozdano balony wypełnione helem, które wypuszczone zostały do nieba, aby uczcić pamięć Dzieci Utraconych. Tego dnia po wszystkich Mszach Świętych w tymże kościele przeprowadzono zbiórkę do puszek na rzecz Pomnika Dziecka Utraconego.

-Od kilku miesięcy zbieramy pieniądze na stworzenie w Darłowie miejsca pochówku i pamięci Dzieci zmarłych przed narodzeniem. Takie pomniki wraz z grobowcem powstały już w wielu miejscach w Polsce. W Darłowie, miejsce takie stworzone zostanie na darłowskim cmentarzu komunalnym – mówi Joanna Klimowicz, prezes Fundacji Charytatywnej "Morze Miłości". - Można nas wesprzeć również poprzez przekazanie darowizny ma konto fundacji - dodaje.

Do tej pory były już trzy zbiorki na rzecz budowy w Darłowie Pomnika Dziecka Utraconego. Fundacja chce stworzyć na darłowskim cmentarzu komunalnym miejsce pamięci i pochówku Dzieci zmarłych przedwcześnie (pomnik i grobowiec).

Podczas zbiorki przeprowadzonej po Mszach w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w nadmorskim Jarosławcu udało się zebrać 3776,46 zł.

Na sierpniowej zbiórce w Dąbkach w Kościele pw. Matki Bożej z Góry Karmel udało się uzbierać 3598,50 zł. Kwestowano też w Kościele pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Darłówku, gdzie udało się wesprzeć ten szczytny cel rekordową kwotą 4149,00 zł. Kazania w większości głosili: Przewodniczący Rady Fundacji O. Damian Basarab i wiceprezes zarządu fundacji ks. Krzysztof Sendecki.

Proboszczom parafii i wszystkim ludziom dobrej woli wielkie Bóg Zapłać. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Charytatywna "Morze Miłości". (r)