Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 23 listopada 2024 18:42
Przeczytaj!

Pomysły na wakacyjny wypoczynek – dokąd pojechać ze Szczecina?

Szczecin znajduje się w północno-zachodniej części Polski. Ulokowany jest niedaleko granicy z Niemcami i stosunkowo blisko Morza Bałtyckiego. Stolica województwa zachodniopomorskiego jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym, turystycznym i akademickim. Stanowi także znakomitą bazę wypadową w różne części kraju. Szczecin może pochwalić się gęstą siatką połączeń z różnymi miastami w kraju i za granicą.
  • 26.07.2024 10:04
  • Autor: Grupa tipmedia
Pomysły na wakacyjny wypoczynek – dokąd pojechać ze Szczecina?

Czym pojechać na wakacje ze Szczecina?

Szczecin oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji. Jeśli jednak chcesz wyjechać na krótki lub dłuższy urlop, nie czekaj i sprawdź rozkład jazdy PKP Szczecin! Zdecyduj, czy wolisz pozostać na północy kraju i odpocząć na plaży, czy chcesz wyruszyć na podbój popularnych miast w centralnej części Polski. A może marzysz o ucieczce na drugi koniec mapy – prosto w malownicze góry? Dzięki rozbudowanej sieci połączeń PKP Szczecin, możesz udać się tam, gdzie tylko chcesz!

Podróż pociągiem jest znakomitym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli zależy Ci na komforcie jazdy. Ten środek transportu wyróżnia się na tle innych przestronnością. Pasażerowie mogą swobodnie rozprostować nogi w trakcie podróży i zająć najwygodniejszą dla siebie pozycję na obszernym fotelu. Dodatkowo w pociągu można podładować telefon czy laptop, dzięki gniazdkom elektrycznym oraz zjeść pyszne dania w wagonie restauracyjnym.

Gdzie wyjechać ze Szczecina na wakacyjny wypad?

Jeśli masz ochotę na szybki wyjazd, podczas którego odwiedzisz ciekawe miasto i zrelaksujesz się na plaży, wybierz Świnoujście. Podróż pociągiem ze Szczecina do tego miasta zajmuje ok. półtorej godziny.

Co zobaczyć w Świnoujściu? Przede wszystkim poznaj jego ciekawe położenie. Miasto leży na trzech wyspach, do których można udać się za pomocą promu lub Mostu Piastowskiego. Każda z nich ma swoją historię i ciekawe miejsca do odwiedzenia. Zobacz, m.in. gotycki kościół na wyspie Karsibór czy najwyższą latarnię morską na polskim wybrzeżu, która liczy aż 65 m. Na jej szczycie znajduje się taras widokowy, z którego można podziewać Bałtyk. W Świnoujściu warto zwiedzić także Park Zdrojowy czy Stawa Młyny, będące symbolem miasta.

Elbląg

W Polsce mamy mnóstwo pięknych miast, a do czołówki tych najbardziej urokliwych i klimatycznych, z pewnością trzeba zaliczyć Elbląg. Ulokowana w województwie warmińsko-mazurskim miejscowość leży nad rzeką o tej samej nazwie oraz nad Kanałem Elbląskim, który jest największą atrakcją miasta. Rejs po kanale jest okazją do obejrzenia miasta oraz relaksu. W Elblągu warto odwiedzić także Bażantarnię, czyli park leśny, który zachwyca nie tylko uroczymi strumyczkami i bogatą florą, ale także liczną fauną. Oprócz bażantów można spotkać tutaj również lisy, zające czy dziki. W Elblągu trzeba obowiązkowo zobaczyć także zabytkową starówkę oraz Katedrę św. Mikołaja, na której jest punkt widokowy.

Zamość

Zamość to czarujące miasto położone w województwie lubelskim, które nazywane jest „miastem arkad”, „perłą renesansu” oraz „Padwą północy”. Warto wiedzieć, że zamojskie Stare Miasto znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i zyskało tytuł jednego z 7 Cudów Polski. Znajduje się na nim najpiękniejszy ratusz w kraju, malownicze kamienice ormiańskie oraz Katedra Zmartwychwstania Pańskiego. To miasto, które zachwyca swoją architekturą na każdym kroku. Oprócz pięknych zabytków, można zwiedzić tutaj także Muzeum Fortyfikacji i Broni czy ZOO.

Zakopane

Co powiesz na wycieczkę na drugi koniec Polski? To nieprawda, że góry są piękne tylko zimą. Wręcz przeciwnie – latem można jeszcze bardziej docenić ich monumentalność i niepowtarzalność. Zakopane nie tylko Tatry i inne przyrodnicze miejsca. Poznaj także atrakcje samego miasta. Wybierz się na spacer i przyjrzyj się unikalnej zakopiańskiej architekturze. Dowiesz się o niej więcej, odwiedzając Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza. Wstąp także do osobliwej Galerii Władysława Hasiora, która mieści się w dawnej leżakowni sanatorium „Warszawianka”. W Zakopanem koniecznie trzeba zobaczyć Gubałówkę i Krupówki, a na koniec przyjść pod Wielką Krokiew, zwłaszcza jeśli jest się fanem skoków narciarskich.

Artykuł sponsorowany