Encyklopedia Ziemi Sławieńskiej

W papierowych wydaniach Obserwatora Lokalnego publikujemy poszczególne hasła, przygotowywanej przez naszą Redakcję, Encyklopedii Ziemi Sławieńskiej. Liczymy przy tym na pomoc naszych Czytelników. Prosimy o kontakt, jeśli uważacie, że jakieś istotne wydarzenie lub osoba powinny znaleźć swoje miejsce w Encyklopedii. Poniżej wskazówki, w których numerach Obserwatora Lokalnego można znaleźć opublikowane do tej pory hasła.

A

Aleja Bismarcka w Janiewicach           OL nr 8 (384) z 26.02.2014 r.

Aleja bukowa z Jacinek do Nacławia    OL nr 8 (384) z 26.02.2014 r.

Aleja lipowa w Kwasowie                        OL nr 8 (384) z 26.02.2014 r.

AMGiSP w Postominie                            OL nr 25 (298) z 20.06.2012 r.

Antoni- dąb- pomnik w Sławnie         OL nr 25 (298) z 20.06.2012 r.

Arłukowicz Bartosz                                OL nr 42 (522) z 19.10.2016 r.

B

Babkiewicz Kazimierz                            OL nr 3 (276) z 18.01.2012 r.

Balan Max                                                 OL nr 14 (339) z 10.04.2013 r.

Baniewo                                                      OL nr 24 (297) z 13.06.2012 r.

Bank Spółdzielczy w Sławnie            OL nr 49 (477) z 09.12.2015 r.

Bartolino                                               OL nr 43 (575) z 25.10.2017 r.

Barzowice                                                 OL nr 10 (542) z 08.03.2017 r

Barzowice - Parafia Św. Franciszka z Asyżu     OL nr 43 (419) z 29.10.2014 r.

Below von                                                    OL nr 37 (569) z 13.09.2017 r.

Benkowski Teofil                                     OL nr 14 (442) z 08.04.2015 r.

Białęcino                                                 OL nr 30 (458) z 29.07.2015 r.

Biblioteka Publiczna w Sławnie            OL nr 45 (473) z 10.11.2015r.

Bitwa morska w Darłowie - 27 sierpnia 1568r.     OL nr 46 (474) z 18.11.2015 r.

Bloch Bogdan                                            OL nr 50 (272) z 14.12.2011 r.

Blum Paweł                                               OL nr 26 (351) z 03.07.2013 r.

Bobolin                                                       OL nr 44 (576) z 31.10.2017 r.

Bobrowice                                                   OL nr 31 (356) z 07.08.2013 r.

Bobrowiczki                                               OL nr 32 (564) z 08.08.2017 r.

Bogdanowicz Franciszek                          OL nr 24 (504) z 15.06.2016 r.

Bogusław                                                    OL nr 12 (337) z 27.03.2013 r.

Boleszewo                                                  OL nr 50 (272) z 14.12.2011 r.

Bonhoeffer Dietrich                               OL nr 23 (296) z 06.06.2012 r.

Borkowo Groby Olbrzymów                   OL nr 39 (467)  z 30.09.2015 r.

Borkowo (niem. Borkow)                      OL nr 25 (556) z 14.06.2017 r.

Borysowicz Bogusław                             OL nr 14 (339) z 10.04.2013 r.

Boryszewo                                               OL nr 32 (460) z 12.08.2015 r.

Bractwo Kurkowe w Sławnie              OL nr 23 (296) z 06.06.2012 r.

Brama Koszalińska w Sławnie            OL nr 3 (276) z 18.01.2012 r.

Brama Słupska w Sławnie                    OL nr 50 (272) z 14.12.2011 r.

Bredow Hans                                            OL nr 22 (295) z 30.05.2012 r.

Brewiński Jan                                          OL nr 24 (297) z 13.06.2012 r.

Bronowicka- Stawicka Elżbieta        OL nr 3 (276) z 18.01.2012 r.

Bryl Adam                                        OL nr 2 (430) z 14.01.2015 r.

Brzeście                                                  OL nr 12 (337) z 27.03.2013 r.

Buchholz Karl-Heinz                        OL nr 20 (448) z 20.05.2015 r.

Bukowo Morskie - parafia Najświętszego Serca Jezusa       OL nr 12 (440) z 25.03.2015r.

Bukowo Polanowskie - parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny    OL nr 46 (422) z 19.11.2014 r.

Buss Klaus                                             OL nr 32 (460) z 12.08.2015 r.

Buszyno                                                   OL nr 19 (447) z 13.05.2015 r.

Bylica                                                     OL nr 14 (339) z 10.04.2013 r.

Bzowo                                                     OL nr 29 (457) z 22.07.2015 r.

C

Chocimino                                            OL nr 9 (385) z 05.03.2014 r.

Chomiec                                                    OL nr 49 (271) z 07.12.2011r.

Cichocki Andrzej Gustaw                   OL nr 14 (287) z 04.04.2012 r.

Cisowo                                                       OL nr 14 (287) z 04.04.2012 r.

Cybulski Antoni                                    OL nr 9 (385) z 05.03.2014 r.

D

Darłowo: Dom Dziecka                                 OL nr 22 (502) z 1.06.2016 r.

Darłowo - Kamienica Armatorów               OL nr 42 (574) z 18.10.2017 r.

Darłowo Publiczna Szkoła Powszechna cz. I     OL nr 35 (463) z 02.09.2015 r.

Darłowo Publiczna Szkoła Powszechna cz. II     OL nr 36 (464) z 09.09.2015 r.

Darłowski Srebrny Ołtarz                     OL nr 49 (322) z 05.12.2012 r.

Darłowski Srebrny Ołtarz  cz.II           OL nr 50 (323) z 12.12.2012 r.

Darłowski Srebrny Ołtarz  cz.III           OL nr 51/52 (324/325) z 19.12.2012 r.

Darskowo                                                  OL nr 9 (282) z 29.02.2012 r.

Dąbki                                                          OL nr 45 (577) 8.11.2017 r.

Dąbki: Izba Tradycji "Pamięć pokoleń" OL nr 9 (282) z 29.02.2012 r.

Dąbkowice                                                  OL nr 51/52 (324/325) z 19.12.2012 r.

Dobiesław                                                  OL nr 41 (521) z 12.10.2016 r.

Dobrzański Władysław                           OL nr 13 (389) z 2.04.2014 r.

Domasławice                                             OL nr 50 (323) z 12.12.2012 r.

Domasławice - kościół                             OL nr 43 (523) z 26.10.2016 r.

Darłowo. Kościół Świętego Jerzego       OL nr 6 (539) z 8.02.2017 r.

Drozdowo                                                   OL nr 47 (372) z 27.11.2013 r.

Drzeńsko                                                   OL nr 9 (282) z 29.02.2012 r.

Drzewiecki Jan                                        OL nr 46 (371) z 20.11.2013 r.

Dulewicz Stanisław                                OL nr 15 (288) z 11.04.2012 r.

Dyg                                                              OL nr 7 (332) z 20.02.2013 r.

Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno - Terapeutyczny w Darłowie    OL nr 6 (434) z 11.02.2015 r.

Dzierżęcin                                              OL nr 44 (472) z 04.11.2015r.

Dzierżęcin (niemiecki: Dorsentin)           OL nr 16 (548) z 19.04.2017r.

E

Eryk Pomorski (1382- 1459)                   OL nr 26 (454) z 01.07.2015 r.

Eskadra ZOP Darłowo                              OL nr 42 (470) z 21.10.2015r.

F

Filak Zdzisław                                         OL nr 38 (570) z 20.09.2017 r.

Fiodorow Hieronim                                OL nr 27 (403) z 09.07.2014 r.

Flejterski Stanisław                               OL nr 43 (368) z 30.10.2013 r.

Franas Jan                                                OL nr 3 (535) z 18.01.2017 r.

Fundacja Rodzina w Sławnie                 OL nr 44 (420) z 05.11.2014 r.

G

Gadow Hans Friedrich                       OL nr 40 (313) z 03.10.2012 r.

Galek Marcin                                        OL nr 26 (558) z 28.06.2017 r.

Galek Zbigniew                                      OL nr 40 (313) z 03.10.2012 r.

Gappa Wojciech                                     OL nr 30 (561) z 26.07.2017 r.

Gasenapp Franz Christian                   OL nr 33 (461) z 19.08.2015 r.

Gawłowski Stanisław                            OL nr 16 (289) z 18.04.2012 r.

Gleźnowo                                                OL nr 2 (327) z 16.01.2013 r.

Gmina Lejkowo cz. I                                OL nr 47 (579) z 22.11.2017 r.

Gmina Lejkowo cz. II                        OL nr 49 (581) z 06.12.2017 r.

Gmina Naćmierz cz.I                        OL nr 50 (582) z 13.12.2017 r.

Głodowski Bolesław                             OL nr 2 (327) z 16.01.2013 r.

Gołogóra: Fabryka kamienia            OL nr 48 (270) z 30.11.2011 r.

Gosiewski Przemysław                      OL nr 46 (526) z 16.11.2016 r.

Gorzyca                                                    OL nr 16 (289) z 18.04.2012 r.

Gottschlak                                               OL nr 46 (578) z 15.11.2017 r.

Góral Franciszek                                    OL nr 25 (505) z 22.06.2016 r.

Górecki Zbysław                                   OL nr 4 (277) z 25.01.2012 r.

Górsko                                                      OL nr 40 (313) z 03.10.2012 r.

Grabowo                                                   OL nr 33 (461) z 19.08.2015 r.

Granisz Maria Krystyna                     OL nr 41 (366) z 16.10.2013 r.

Gross Wilhelm                                        OL nr 37 (310) z 12.09.2012 r.

Grupa Zawiszy Czarnego                  OL nr 42 (367) z 23.10.2013 r.

Gwiazdowo                                            OL nr 37 (310) z 12.09.2012 r.

H

Hajdrich Edward                                 OL nr 13 (286) z 28.03.2012 r.

Hajduk Czesław                                    OL nr 13 (286) z 28.03.2012 r.

Hartwig Jerzy                                       OL nr 13 (286) z 28.03.2012 r.

Hasse Otto                                             OL nr 5 (381) z 05.02.2014 r.

Honorowi Obywatele                        OL nr 5 (381) z 05.02.2014 r.

Hryckowian Robert                           OL nr 44 (5524) z 2.11.2016 r.

I

Imiela Arwed Erich                          OL nr 10 (283) z 07.03.2012 r.

Iwięcino                                                OL nr 10 (283) z 07.03.2012 r.

J

Jacinki                                                  OL nr 33 (358) z 21.08.2013 r.

Janiewice                                             OL nr 36 (309) z 5.09.2012 r.

Janiewice. Aleja Bismarcka              OL nr 36 (309) z 5.09.2012 r.

Janiewickie Bagno                               OL nr 47 (423) z 26.11.2014 r.

Jarosławiec cz.1                                    OL nr 13 (493) z 30.03.2016r.

Jarosławiec cz.2                                   OL nr 14 (494) z 06.04.2016r.

Jarosławiec - latarnia morska          OL nr 33 (358) z 21.08.2013 r.

Jarosławiec szkoła                                OL nr 15 (495) z 13.04.2016r.

Jarosławiecki Bieg po Plaży               OL nr 8 (333) z 27.02.2013 r.

Jednostka Lotnicza w Darłowie          OL nr 34 (410) z 27.08.2014 r.

Jezierzany                                             OL nr 31 (407) z 6.08.2014 r.

Jędruszczak Wincenty                       OL nr 31 (407) z 6.08.2014 r.

K

Kaczanowicz Mikołaj                   OL nr 20 (396) z 21.05.2014 r.

Kameke                                            OL nr 50/51 (375/376) z 18.12.2013 r.

Kanin                                                OL nr 18 (343) z 08.05.2013 r.

Kałuża Michał                                 OL nr 40 (519) z 28.09.2016 r.

Kapela Ludowa Pieńkowianie           OL nr 11 (336) z 20.03.2013 r.

Karwice                                               OL nr 37 (362) z 18.09.2013 r.

Kazimierczak Jan                             OL nr 48 (476) z 2.12.2015 r.

Kleist Anton                                        OL nr 36 (361) z 11.09.2013 r.

Kleist Dieter - Denis                          OL nr 40 (468) z 07.10.2015 r.

Kolej. Dworzec w Sławnie              OL nr 1 (274) z 04.01.2012 r.

Kolej. Sławieńska Kolej Powiatowa OL nr 1 (274) z 04.01.2012 r.

Koło Łowieckie "Bielik" Sławno      OL nr 14  (390) z 9.04.2014 r.

Koło Łowieckie "Leśna Polana"          OL nr 38 (414) z 24.09.2014 r.

Komitet Odbudowy Kościoła WNMP w Sławnie OL nr 19 (292) z 09.05.2012 r.

Komorowo                                               OL nr 14  (390) z 9.04.2014 r.

Koperski Józef                                      OL nr 11 (336) z 20.03.2013 r.

Korlino                                                 OL nr 19 (292) z 09.05.2012 r.

Kościół pw. św. Antoniego w Sławnie   OL nr 15 (340) z 17.04.2013 r.

Kościół w Kosierzewie                          OL nr 12 (492) z 23.03.2016r.

Krajewski Marek                           OL nr 37 (362) z 18.09.2013 r.

Krąg - kościół zamkowy                 OL nr 7 (539) z 15.02.2017 r.

Krąg - zamek                                    OL nr 8 (540) z 22.02.2017 r.

Król Stefan                                        OL nr 50/51 (375/376) z 18.12.2013 r.

Krupy                                                  OL nr 37 (465) z 23.09.2015 r.

Krzyż Katyński w Sławnie           OL nr 28 (508) z 13.07.2016 r.

Kuhn Herman                                    OL nr 5 (278) z 01.02.2012 r.

Kuligowski Kazimierz                  OL nr 21 (397) z 28.05.2014 r.

Kulińska Zofia                                OL nr 21 (449) z 27.05. 2015 r.

Kwasowo                                             OL nr 5 (278) z 01.02.2012 r.

Kwasowo barokowy kościół Niepokalanego Serca NMP  OL nr 12 (388) z 26.03.2014 r.

L

Laski                                                     OL nr 30 (303) z 25.07.2012 r.

Landraci powiatu sławieńskiego   OL nr 30 (303) z 25.07.2012 r.

Lejkowo                                               OL nr 40 (365) z 9.10.2013r.

Lepper Andrzej                                   OL nr 31 (459) z 05.08.2015 r.

Lewandowski Czesław                     OL nr 1 (377) z 08.01.2014r.

Ł

Libera Feliks                                     OL 33 (565) z 16.08.2017 r.

Łapczyński Stanisław                     OL nr 46 (319) z 14.11.2012 r.

Ławica Spółdzielnia Pracy Rybołówstwa Morskiego cz.I       OL nr 18 (394)  z 07.05.2014 r.

Ławica Spółdzielnia Pracy Rybołówstwa Morskiego cz.II       OL nr 19 (395)  z 14.05.2014 r.

Łącko                                                    OL nr 46 (319) z 14.11.2012 r.

Łętowo                                                 OL nr 18 (394)  z 07.05.2014 r.

M

Malechowo - Ochotnicza Straż Pożarna        OL nr 23 (451) z 10.06.2015 r.

Mam 90 lat, a ręce pełne roboty cz.II           OL nr 21 (501) z 25.05.2016 r.

Mam 90 lat, a ręce pełne roboty cz.III           OL nr 22 (502) z 1.06.2016 r.

Mankiewicz Piotr                         OL nr 9 (437) z 04.03.2015 r.

Markiewicz Ryszard "Mohort"    OL nr 39 (364) z 02.10.2013 r.

Marszewo                                           OL nr 20 (293) z 16.05.2012 r.

Mazów                                                   OL nr 31 (304) z 01.08.2012 r.

Mehring Franz                                 OL nr 27 (300) z 04.07.2012r.

Meinhoff Carl                                     OL nr 31 (304) z 01.08.2012 r.

Mellies Eberhard                                OL nr 13 (441) z 1.04.2015 r.

Mellies Otto                                         OL nr 13 (441) z 1.04.2015 r.

Meyza Franciszek                               OL nr 50/52 (426/428) z 17.12.2014 r.

Mędrzycki Edward                         OL nr 31 (304) z 01.08.2012 r.

Michaelis Hubert von                       OL nr 39 (364) z 02.10.2013 r.

Michalski Zbigniew                        OL nr 20 (293) z 16.05.2012 r.

Mioduszewski Robert                   OL nr 27 (300) z 04.07.2012r.

Motas Stanisław                                OL nr 13 (441) z 1.04.2015 r.

Mucha Józef                                        OL nr 41 (469) z 14.10.2015 r.

N

Nacław                                                OL nr 43 (316) z 24.10.2012 r.

Naćmierz                                            OL nr 41 (574) z 11.10.2017 r.

Narodowy Bank Polski, PKO w Sławnie           OL nr 35 (411) z 03.09.2014 r.

Natzmer Dubislav Gneomar von    OL nr 48 (321) z 28.11.2012 r.

Natzmer, Oldwig von                         OL nr 7 (435) z 18.02.2015 r.

Natzmer Renate von                        OL nr 48 (321) z 28.11.2012 r.

Nazwy miejscowości powiatu sławieńskiego OL nr 45 (267) z 09.11.2011 r.

Niemica                                             OL nr 14 (547) z 12.04.2017 r.

Niering Frantz                                 OL nr 7 (280) z 15.02.2012 r.

Noskowo                                            OL nr 7 (280) z 15.02.2012 r.

Nosalin                                               OL nr 48 (321) z 28.11.2012 r.

Notgeldy                                            OL nr 7 (280) z 15.02.2012 r.

O

Obszański Alfred                            OL nr 43 (471) z 28.10.2015 r.

Odzieżowa Spółdzielnia Inwalidów "Przymorze"     OL nr 3 (379) z 22.01.2014 r.

Odzieżowa Spółdzielnia Inwalidów "Przymorze" - osiągnięcia i sukcesy sportowe Klubu Start   OL nr 4 (380) z 29.01.2014 r.

ORP Darłowo                                    OL nr 33 (409) z 20.08.2014 r.

Ostrowiec                                          OL nr 4 (380) z 29.01.2014 r.

Ożóg Piotr                                            OL nr 17 (445) z 29.04.2015 r.

P

Pacan Roman                                  OL nr 32 (408) z 13.08.2014 r.

Paćkowski Franciszek                  OL nr 38 (363) z 25.09.2013 r.

Pagel Julius Leopold                     OL nr 13 (338) z 03.04.2013 r.

Palczewice                                      OL nr 22 (347) z 05.06.2013 r.

Panfiłow Aleksiej Pawłowicz      OL nr 20 (345) z 22.05.2013 r.

Paradziński Władysław               OL nr 17/18 (290/291) z 25.04.2012 r.

Paszkiewicz Romuald                   OL nr 6 (279) z 08.02.2012 r.

Paszylk Stanisława i Edmund      OL nr 44 (369) z 06.11. 2013 r.

Pawilon Przyjaźni                          OL nr 27 (352) z 10.07.2013r.

Pękanino                                         OL nr 27 (352) z 10.07.2013r.

Pękanino - OSP                               OL nr 26 (506) z 29.06.2016r.

Pieńkowianie - Kapela Ludowa    OL nr 28 (353) z 17.07.2013 r.

Pieńkowo                                        OL nr 17/18 (290/291) z 25.04.2012 r.

Pieszcz                                             OL nr 45 (370) z 13.11.2013 r.

Pieta - Sławno                                OL nr 18 (446) z 06.05.2015 r.

Pietrzak Bernard                           OL nr 5 (537) 01.02.2017 r.

Pingielski Stanisław                      OL nr 49 (374) z 11.12.2013 r.

Poczta w Sławnie                           OL nr 13 (338) z 03.04.2013 r.

Poczta w Sławnie                           OL nr 48 (373) z 04.12.2013 r.

Podejko Piotr                                  OL nr 27 (352) z 10.07.2013r.

Podewils Heinrich                         OL nr 6 (279) z 08.02.2012 r.

Podgórki                                         OL nr 20 (345) z 22.05.2013 r.

Polanów - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego       OL nr 42 (418) z 22.10.2014 r.

Polanów - Srebrny Dwór              OL nr 37 (465) z 16.09.2015 r.

Polanów "Wieża Bismarcka"       OL nr 6 (279) z 08.02.2012 r.

Polska Organizacja Wojskowa   OL nr 46 (268) z 16.11.2011 r.

POM Państwowy Ośrodek Maszynowy w Sławnie  OL nr 28 (353) z 17.07.2013 r.

Pomiłowo                                        OL nr 13 (338) z 03.04.2013 r.

Pomnik Chrystus Przybywa do Sławna OL nr 6 (279) z 08.02.2012 r.

Pomnik Rybaka w Darłowie       OL nr 32 (357) z 14.08.2013 r.

Pomniki sławieńskie - Pomnik księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego                          OL nr 16 (496) z 20.04.2016r.

Pomniki Sławna - Czołg przy Armii Krajowej    OL nr 20 (345) z 22.05.2013 r.

Pomniki Sławna - Pomnik ku czci żołnierzy Armii Czerwonej przy ulicy Koszalińskiej   OL nr 21 (346) z 29.05.2013 r.

Pomniki Sławna - Pomnik poległych żołnierzy na Cmentarzu Komunalnym OL nr 22 (347) z 05.06.2013 r.

Pontus Janusz                                 OL nr 29 (405) z 23.07.2014 r.

Powiat sławieński - Milicja Obywatelska cz. I                    OL nr 18 (498) z 04.05.2016r.

Powiat sławieński - Milicja Obywatelska cz. II                    OL nr 19 (499) z 11.05.2016r.

Powiat sławieński - Milicja Obywatelska cz. III                    OL nr 20 (500) z 18.05.2016r.

Powiat sławieński - Milicja Obywatelska cz. IV                    OL nr 21 (501) z 25.05.2016r.

Powiat sławieński: szkoły dla dzieci niemieckich               OL nr 29 (561) z 19.07.2017r.

Powiat sławieński terytorium   OL nr 46 (268) z 16.11.2011 r.

Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego       OL nr 4 (432) z 28.01.2015 r.

Pucik Wacław                                   OL nr 46 (268) z 16.11.2011 r.

Proboszczowie darłowskich parafii               OL nr 23 (399) z 11.06.2014 r.

Proboszczowie sławieńskich parafii              OL nr 22 (398) z 04.06.2014 r.

Przystawy                                                   OL nr 2 (534) z 11.01.2017 r.

PSS Społem w Sławnie                                    OL nr 34 (462) z 26.08.2015 r.

R

Radni Powiatowej Rady Narodowej wybrani w wyborach w dniu 5 grudnia 1954r. (pierwsza kadencja)      OL nr 15 (391) z 16.04.2014 r.

Radni PRN w Sławnie wybrani 2 lutego 1958 r.    OL nr 1 (429) z 07.01.2015 r.

Radni PRN w Sławnie wybrani 16 kwietnia 1961  r.    OL nr 1 (429) z 07.01.2015 r.

Radni PRN w Sławnie wybrani 30 maja 1965  r.    OL nr 22 (450) z 03.06.2015 r.

Radosław                                             OL nr 15 (391) z 16.04.2014 r.

Rapkiewicz Janusz                         OL nr 48 (528) z 30.11.2016 r.

Rączkowski Włodzimierz              OL nr 38 (311) z 19.09.2012 r.

Romowie w Sławnie                        OL nr 25 (453) z dn. 24.06.2015r.

Różycki Andrzej                              OL nr 40 (520) z 5.10.2016 r.

Rosenow Karl                                  OL nr 3 (328) z 23.01.2013 r.

Rugewalder Land-Frauenschule     OL nr 28 (456) z 15.07.2015 r.

Ruggenwalder Tee-wurst                OL nr 27 (455) z 08.07.2015 r.

Rusinowo                                             OL nr 30 (406) z 30.07.2013 r.

Rusko                                                  OL nr 3 (328) z 23.01.2013 r.

Rzyszczewo                                        OL nr 38 (311) z 19.09.2012 r.

S

Scharbatke Eugeniusz                    Ol nr 1 (326) z 09.01.2013 r.

Schick Ludwig                                  OL nr 29 (354) z 24.07.2013 r.

Schmahl Hildegarda                      OL nr 49 (425) z 10.12.2014 r.

Schramm                                          OL nr 30 (355) z  31.07.2013 r.

Schwerdtfeger Kurt                         OL nr 25 (557) z 21.06.2017 r.

Segler Friedrich                               OL nr 15 (443) z 15.04.2015 r.

Segler Schlawer Maschinen - fabrik    OL nr 34 (359)  z 28.08.2013 r.

Seglerhaus                                        OL nr 21 (294) z 23.05.2012 r.

Siedlecki Zygmunt                            OL nr 29 (354) z 24.07.2013 r.

Sikorski Antoni                                 OL nr 28 (518) z 21.09.2016 r.

Sińczyca                                            OL nr 27 (560) z 12.07.2017 r.

Słabysz Jan                                           OL nr 47 (475) z 25.11.2015 r.

Sławieńskie Dęby                                 OL nr 40 (572) z 04.10.2017 r.

Sławno - fabryka Poppego                OL nr 9 (541) z 1.03.2017 r.

Sławno garnizon cz.1                         OL nr 24 (400) z 18.06.2014 r.

Sławno garnizon cz.2                           OL nr 25 (401) z 25.06.2014 r.

Sławno garnizon cz.3                           OL nr 26 (402) z 2.07.2014 r.

Sławno - gmach poczty                        OL nr 11 (491) z 16.03.2016r.

Sławno - obwarowania miejskie cz.I                      OL nr 32 (512) z 10.08.2016 r.

Sławno - obwarowania miejskie cz.II                      OL nr 33 (513) z 17.08.2016 r.

Sławno. Państwowa Szkoła Muzyczna                  OL nr 4 (536) z 25.01.2017 r.

Sławno - Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny          OL nr 49 (530) z 7.12.2016 r.

Sławno: Polski Związek Wędkarski cz.I               OL nr 11 (543) z 15.03.2017 r.

Sławno: Polski Związek Wędkarski cz.II               OL nr 12 (544) z 22.03.2017 r.

Sławno: Polski Związek Wędkarski cz.III               OL nr 13 (545) z 29.03.2017 r.

Sławno: Przedszkole nr 2 im. Jana Brzechwy        OL nr 23 (555) z 7.06.2017 r.

Sławno - rudowęglowiec                                           OL nr 30 (355) z  31.07.2013 r.

Sławno. Starostwo Powiatowe - siedziba             Ol nr 29 (302) z 18.07.2012r.

Sławno. Strzelnica w Lasku Miejskim          OL nr 24 (349) z 19.06.2013 r.

Sławno, Szkoła Podstawowa nr 3                  OL nr 23 (503) z 8.06.2016 r.

Sławno - Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej  OL nr 27 (507) z 6.07.2-16 r.

Sławodrzew - Zakłady Przemysłu Drzewnego    OL nr 4 (329) z 30.01.2013r.

Sławsko                                                   OL nr 41 (314) z 10.10.2012 r.

Sławsko: Ochotnicza Straż Pożarna OL nr 21 (294) z 23.05.2012 r.

Sławsko, Parafia pw. Świętego Piotra i Pawła  OL nr 8 (436) z 25.02.2015 r.

Słowino                                                           OL nr 39 (312) z 26.09.2012 r.

Słowińskie Błota                                             OL nr 40 (572) z 04.10.2017 r.

Smakosz Spożywcza Spółdzielnia Pracy    OL nr 49 (425) z 10.12.2014 r.

Smętek Franciszek                                      OL nr 31 (563) z 2.06.2017 r.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

im. Marii Grzegorzewskiej w Sławnie       OL nr 2 (275) z 11.01.2012 r.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Podgórkach OL nr 2 (275) z 11.01.2012 r.

Spółdzielnia Mieszkaniowa Bałtyk w Darłowie        OL nr 41 (417) z 15.10.2014 r.

Stadion sportowy im. Zbigniewa Galka w Postominie   OL nr 16/17 (341/342) z 24.04.2013 r.

Staniewice                                                     OL nr 23 (348) z 12.06.2013 r.

Stanisławska Lidia                                        OL nr 23 (348) z 12.06.2013 r.

Starostowie powiatu sławieńskiego         OL nr 32 (305) z 08.08.2012 r.

Steggewentz Derk                                            OL nr 32 (305) z 08.08.2012 r.

Stroik Franciszek                                             OL nr 36 (412) z 10.09.2014 r.

Suhr Diedrich  cz. I                                          OL nr 34 (514) z 24.08.2016 r.

Suhr Diedrich - projekty zrealizowane na terenie powiatu sławieńskiego cz. II       OL nr 35 (515) z 31.08.2016 r.

Suhr Diedrich - projekty zrealizowane na terenie powiatu sławieńskiego cz. III       OL nr 36 (516) z 7.09.2016 r.

Suhr Diedrich - projekty zrealizowane na terenie powiatu sławieńskiego cz. IV       OL nr 36 (516) z 7.09.2016 r.

Sulechówko                                                      Ol nr 1 (326) z 09.01.2013 r.

Synagoga w Polanowie                                  OL nr 34 (307) z 22.08.2012 r.

Synagoga w Sławnie                                       OL nr 34 (307) z 22.08.2012 r.

Synagoga w Darłowie                                    OL nr 35 (308) z 29.08.2012r.

Szept Postomina                                            OL nr 10 (335) z 13.03.2013 r.

Ś

Ścięgnica                                                           OL nr 28 (301) z 11.07.2012r.

Śnieg Andrzej                                                   OL nr 39 (415) z 30.09.2014 r.

Śpiewak Bogdan                                             OL nr 28 (301) z 11.07.2012r.

Stańczak Zbigniew                                         OL nr 46 (527) z 23.11.2016 r.

Świątek Antoni                                               OL nr 14 (546) z 05.04.2017 r.

Świerczyna                                                       OL nr 28 (301) z 11.07.2012r.

Święcianowo                                                   OL nr 28 (301) z 11.07.2012r.

Święcowie                                                         OL nr 41 (314) z 10.10.2012 r.

Święcowo                                                           OL nr 16 (392) z 23.04.2014 r.

Święta Góra Darłowska                               OL nr 34 (359)  z 28.08.2013 r.

Święta Góra Polanowska cz.1                    OL nr 16 (392) z 23.04.2014 r.

Święta Góra Polanowska cz.2                    OL nr 17 (393) z 30.04.2014 r.

T

Talarek Bogumił                                     OL nr 8 (281) z 22.02.2012 r.

Tarnowski Aleksander                             OL nr 3 (431) z 21.01.2015 r.

Tokary                                                        OL nr 12 (285) z 21.03.2012 r.

Towarzystwo Miłośników Rzeki Wieprzy i Grabowej   OL nr 39 (571) z 27.09.2017r.

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej     OL nr 45 (525) z 9.11.2016 r.

Towarzystwo Teatrów i Muzyki Ludowej OL nr 6 (382) z 12.02.2014r.

Trojanek Bogdan                                          OL nr 10 (490) z 09.03.2016r.

Trzaszczkowski Antoni autoportret         OL nr 6 (382) z 12.02.2014r.

Trzmielewo                                                  OL nr 7 (383) z 219.02.2014 r.

Tyniecki Damian                                      OL nr 10 (438) z 11.03.2015 r.

Tyń                                                         OL nr 7 (383) z 19.02.2014 r.

Turniej Teatralny LO Sławno            OL nr 12 (285) z 21.03.2012 r.

Tychowo                                                   OL nr 8 (281) z 22.02.2012 r.

Tychowo                                                     OL nr 28 (404) z 16.07.2014 r.

Tyń                                                         OL nr 7 (383) z 19.02.2014 r.

W

Wanago Jan                                                OL nr 6 (331) z 13.02.2013 r.

Warszkowo cz.I                                          OL nr 34 (366) z 23.08.2017 r.

Warszkowo cz. II                                       OL nr 35 (367) z 30.08.2017 r.

Warszkowo cz. III                                       OL nr 36 (368) z 06.09.2017 r.

Weber Wolfgang                                      OL nr 25 (350) z 26.06.2013 r.

Wenc Janina                                               OL nr 9 (334) z 6.03.2013 r.

Wenzel Eberhard                                     OL nr 6 (331) z 13.02.2013 r.

Wicie                                                           OL nr 25 (350) z 26.06.2013 r.

Wicko Morskie                                         OL nr 10 (386) z 12.03.2014 r.

Wicko Morskie poligon                         OL nr 10 (386) z 12.03.2014 r.,  OL nr 11 (387) z 19.03.2014 r.

Wieczorek Dominik                                OL nr 17/18 (549/550)z 26.03.2017 r.

Wiekowice                                                OL nr 5 (330) z 6.02.2013r.

Wiekowo                                                    OL nr 5 (330) z 6.02.2013r.

Wielin                                                          OL nr 44 (317) z 31.10.2012 r.

Wietrzno                                                     OL nr 19 (344) z 15.05.2013 r.

Wiggert Carl                                             OL nr 44 (317) z 31.10.2012 r.

Wilkowice                                                  OL nr 33 (306) z 14.08.2012 r.

Wiszniewski Józef                                   OL nr 33 (306) z 14.08.2012 r.

Witosław                                                   OL nr 9 (334) z 6.03.2013 r.

Woedtke Carl                                          OL nr 47 (320) z 21.11.2012 r.

Woedtke Herb rodzinny                     OL nr 44 (317) z 31.10.2012 r.

Wolańczyk Leon                                    OL nr 9 (489) z 02.03.2016r.

Wołek - Wacławski Antoni                OL nr 11 (439) z 18.03.2015 r.

WOP - powiat sławieński cz.I                 OL nr 19 (551) z 10.05.2017 r.

WOP - powiat sławieński cz.II               OL nr 20 (552) z 17.05.2017 r.

WOP - powiat sławieński cz.III               OL nr 21 (553) z 24.05.2017 r.

WOP - powiat sławieński cz.IV               OL nr 22 (554) z 31.05.2017 r.

Wrześnica - Szkoła Podstawowa            OL nr 24(452) z 17.06.2015 r.

Wszedzień                                                   OL nr 31 (511) z 3.08.2016 r.

Wulczyński Andrzej Czesław              OL nr 42 (315) z 17.10.2012 r.

Wyszkowo                                                  OL nr 42 (315) z 17.10.2012 r.

V

Vehlow Johannes                                           OL nr 5 (330) z 06.02.2013r.

Vollbrecht Karl                                              OL nr 40 (416) z 08.10.2014r.

Volz Berthold                                                 OL nr 30 (510) z 27.07.2016 r.

Von Kleistowie                                              OL nr 36 (361) z 11.09.2013 r.

Z

Zawadzki Edward                                    OL nr 35 (360) z 04.09.2013 r.

Zenke Richard                                          OL nr 17 (497) z 27.04.2016 r.

Zespół Ludowy Olszyna                        OL nr 48 (424) z 03.12.2014 r.

Zespół Szkół Agrotechnicznych              OL nr 37 (413) z 17.09.2014 r.

Zimny Adam                                           OL nr 45 (421) z 12.11.2014 r.

Zitzewitz herb rodzinny                      OL nr 45 (318) z 07.11.2012 r.

Zitzewitz Friedrich                                OL nr 45 (318) z 07.11.2012 r.

Złakowo                                                     OL nr 45 (318) z 07.11.2012 r.

Złoty Gryf Sławieński                           OL nr 29 (509) z 20.07.2016 r.

ZSA - dyrektorzy                                     OL nr 37 (413) z 17.09.2014 r.

Ż

Żabno                                                     OL nr 27 (559) z 5.07.2017 r.

Żadejko Wiktor                                      OL nr 47 (269) z 23.11.2011 r.

Żegocino                                                  OL nr 11 (284) z 14.03.2012 r.

Żelazny Jerzy                                         OL nr 11 (284) z 14.03.2012 r.

Żuchowscy z latarni w Jarosławcu        OL nr 2 (378) z 15.01.2014 r.

Żukowo                                                     OL nr 47 (269) z 23.11.2011 r.

Żukowo OSP                                            OL nr 47 (269) z 23.11.2011 r.

Żukowo Parafia pw. Przemienienia Pańskiego OL nr 47 (269) z 23.11.2011 r.

Żydowo - elektrownia szczytowo - pompowa   OL nr 4 (432) z 04.02.2015 r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.I  OL nr 50-52 (478-480) z 16.12.2015r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.II  OL nr 1 (481) z 05.01.2015r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.III  OL nr 2 (482) z 13.01.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.IV  OL nr 3 (483) z 20.01.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.V  OL nr 4 (484) z 27.01.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.VI  OL nr 5 (485) z 03.02.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.VII  OL nr 6 (486) z 10.02.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.VIII  OL nr 7 (487) z 17.02.2016r.

Żydowska ludność na terenie powiatu sławieńskiego cz.IX  OL nr 8 (488) z 24.02.2016r.