Powiat Sławieński: Hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła!

... my się zimy nie boimy i na stosie ja spalimy! - najmłodsi mieszkańcy powiatu pierwszego dnia wiosny z uśmiechem i radością żegnali tegoroczną zimę...

Najpierw przedszkolaki z Boleszewa, Darłowa, Korlina, Kusic, Malechowa i Warszkowa przygotowały ekologiczne kukły z drewna, siana i bibuły. Później barwnym korowodem przemaszerowały ulicami swoich miejscowości obserwując pierwsze oznaki wiosny, czyli nic innego jak kwiaty i młode listki na drzewach. Na końcu swoich pieszych tras milusińscy pożegnali Panią Zimę tradycyjnymi słowami: „Marzanno, marzano, ty zimowa panno, do ognia cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!”. W tym dniu nie zabrakło też zabaw o tematyce wiosennej: dzieci rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w zabawach muzyczno-ruchowych, a także wykonały prace plastyczne pt,, Pani Wiosna".

Inaczej było w Szkole Podstawowej w Warszkowie, w której wiosnę witano wszelkimi talentami. Tegoroczny konkurs "Mam Talent", zorganizowany przez Magdalenę Jaszul-Berbeś i Joannę Małoszyc, zgromadził aż 28 uczestników, którzy śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach, jeździli na rolkach i recytowali. W show wzięli udział uczniowie ze wszystkich klas. Niektórzy występowali solo, inni lepiej czuli się w zespole. Niełatwo było wybrać zwycięzców. Jednak po burzliwych obradach jury wyłoniło 3 talenty roku 2018: III miejsce zajęła Wiktoria Bojaryn, która pięknie zaśpiewała, II miejsce zajęła Nikola Świerczewska za imponujący taniec na rolkach, z kolei miejsce I zajęła Oliwia Borowiec, która podbiła serca publiczności swoim fantastycznym tańcem.