Darłowo: Rejs dookoła świata

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich wezmą udział w Rejsie Niepodległości. 20 stycznia w Warszawie odbył się drugi etap konkursu "Rejs Niepodległości", w którym udział wzięli Oliwia Macka, Kinga Defińska i Hubert Korochoda z klasy 3c. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Cała trójka znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy mogą wyruszyć w ten wyjątkowy rejs na pokładzie Daru Młodzieży.

Symbolicznie wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 roku w Krakowie - dawnej stolicy Polski i zarazem w mieście-gospodarzu ostatnich Światowych Dni Młodzieży. "Dar Młodzieży" wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia - symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie. Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia – zarówno w sensie dosłownym, jak i duchowym, metaforycznym – dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.

W styczniu 2019 roku żaglowiec przybije do Panamy, gdzie pod polską banderą nastąpi uroczyste przekazanie Iskry Bożego Miłosierdzia gospodarzom 34. Światowych Dni Młodzieży. Załoga żaglowca weźmie udział w Wydarzeniach Centralnych ŚDM. W ten sposób Polska ponownie stanie się jednym z bohaterów niezwykłego duchowego i kulturowego wydarzenia, nie tylko w świecie chrześcijańskim. W marcu 2019 roku "Dar Młodzieży" powróci do Polski.