Boleszewo: Dzień Babci i Dziadka

 ,,Babcia z Dziadkiem dziś świętują, wszystkie wnuki się radują. Dzisiaj wszystkie smutki precz! Święto dziadków ważna rzecz!" 21 stycznia na świetlicy wiejskiej w Boleszewie zorganizowany został Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystości pojawiły się nie tylko dzieci, ale też sołtys wsi Boleszewo oraz zaproszeni goście: dyrektor z Przedszkola Gminnego w Gwiazdowie, Ksiądz Proboszcz, radna gminy Sławno oraz wszystkie Babcie i Dziadkowie.

Najstarsi członkowie rodziny zajmują szczególną rolę w życiu każdego wnuka i każdej wnuczki. Wszystkie wnuczęta uwielbiają słuchać opowiadań, wspólnie oglądać bajki i słuchać kołysanek - czują się kochani, kiedy w objęciach babci oraz dziadka mogą odnaleźć pocieszenie w smutnych chwilach.

W tak wyjątkowym dniu wnuki miały okazję podziękować wszystkim babciom i dziadkom za wszystko to, co dla nich robią. Tym drobnym gestem sprawiły, że wszyscy poczuli się wyjątkowo.

Dzieci z ogromną radością przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały swoje umiejętności muzyczne oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Były też laurki z życzeniami oraz serduszka dla wszystkich gości. Po części artystycznej na wszystkich uczestników imprezy czekała biesiada i słodki poczęstunek.