Darłowo: Książka o Eryku Pomorskim

W grudniu 2017 roku ukazała się książka pt. „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margrete…” autorstwa Jana Wołuckiego.

Książka licząca 248 stron pisana głównie w oparciu o źródła skandynawskie poświęcona jest urodzonemu w Darłowie księciu Bogusławowi z rodu Gryfitów, krewnym królów duńskich, który został adoptowany przez królową wdowę Małgorzatę i był prawie przez pól wieku władcą całej Skandynawii, jako Eryk Pomorski.

Autor książki - Jan Wołucki zamieszkały w Danii jest propagatorem wiedzy historycznej, dotyczącej normańsko-słowiańskich i skandynawsko–polskich stosunków na przestrzeni wieków. Jest m.in. autorem książek Gdańsk: duńskie karty historii (2000),Wiking a sprawa polska (2005),a także przekładów: Saga wikingach z Jom (2011), Gesta Danorum. Kronika Danii (2014). Dzięki znajomości języka duńskiego autorowi udało się dotrzeć do cennych a prawie nie wykorzystywanych źródeł dotyczących króla państw Unii Kalmarskiej Eryka Pomorskiego i jego epoki.

Książkę wydało Wydawnictwo Wimana. Każdy mieszkaniec Darłowa i okolicy interesujący się historią koniecznie powinien ją przeczytać. Książkę można kupić w Centrum Obsługi Turystycznej w Darłowie (ul. Św. Gertrudy 8.), a już wkrótce w naszych Centrach w Darłówku oraz Sławnie. Można również dokonać zakupu przez Internet.

2 komentarze

 1. Cytat: Można również dokonać zakupu przez Internet.
  A moje pytanie : Gdzie ?
  Mam nadzieję że uzyskam odpowiedź za którą z góry dziękuję.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Książkę już niebawem będzie można zakupić przez strony internetowe niektórych księgarni, również na stronie internetowej sieci Empik. Jeśli otrzymamy informację o ruszeniu sprzedaży w Internecie i centrach sprzedaży w Darłowie i Sławnie – będziemy o tym informowali…

  VN:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)