Sławno: Szpitalne kłamstwo zdemaskowane

Pracownicy szpitala rzekomo mieli protestować w obronie Pani Dyrektor. O anonimie niby wystosowanym przez pracowników szpitala pisałem w Obserwatorze Lokalnym z 15 listopada. Oto odpowiedni fragment: W poniedziałek pojawił się tzw. list otwarty, rzekomo podpisany przez pracowników szpitala zaniepokojonych i przeciwnych zwalnianiu dyrektor Wojciechowskiej. Rozmawiałem z kilkunastoma pracownikami Szpitala. Żaden nie słyszał o liście, ani go nie podpisywał. Niektórzy wyrażali wręcz zdanie, że oczekują zmiany. Widocznie list ten napisał tylko jeden pracownik... M Siwiec Teraz otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Szpitala Powiatowego w tej kwestii. Skan dokumentu poniżej.

7 komentarzy

 1. W całym tym zamieszaniu z odwołaniem Pani Dyrektor cieszy mnie tylko to że decyzją tą Starostwo strzeliło sobie w kolano. Cieszy mnie, że okaże się to bardzo bolesny strzał. Wybory samorządowe już nie długo a arogancja władzy coraz większa,grzechów coraz więcej. Rozgrzeszenie i pokuta będzie dotkliwa i nieunikniona. Mimo że Dyrektor została odwołana z zemsty za donos na poprzedniego dyrektora, nie zamyka to sprawy i nie zostanie ona zamieciona pod dywan, a wprost przeciwnie. Będzie miał Pan o czym pisać, Panie Redaktorze.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 3.9/5 (7 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 10 votes)
 2. W całym tym zamieszaniu z odwołaniem Pani Dyrektor cieszy mnie tylko to że decyzją tą Starostwo strzeliło sobie w kolano. Cieszy mnie, że okaże się to bardzo bolesny strzał. Wybory samorządowe już nie długo a arogancja władzy coraz większa,grzechów coraz więcej. Rozgrzeszenie i pokuta będzie dotkliwa i nieunikniona. Mimo że Dyrektor została odwołana z zemsty za donos na poprzedniego dyrektora, nie zamyka to sprawy i nie zostanie ona zamieciona pod dywan, a wprost przeciwnie. Będzie miał Pan o czym pisać, Panie Redaktorze.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 3.7/5 (6 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -2 (from 10 votes)
 3. Błędem byłej Pani Dyrektor było to że nie zwolniła naczelnej i rzecznika prasowego w jednej osobie. Robiła jej krecią robotę. To jedna z tych co się teraz cieszą z odwołania Pani Wojciechowskiej.
  Panu redaktorowi polecam przeczytać w Dzienniku sławieńskim ostatni wywiad redaktora Turczyna z byłą już dyrektor w Dzienniku Sławieńskim i wyciągnąć wnioski z postępowania starosty i nie siać tu wrogiej propagandy w stosunku do byłej dyrektor. Starostwo cały czas ” robiło jej pod górkę” Cała para szła w knuciu intryg i Pan ich w tym wspomagał. Fajnie ze wasz czas już się kończy bo to były dwie kadencje stracone dla rozwoju naszego powiatu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 3.4/5 (5 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: -4 (from 10 votes)
 4. Starostwo swoją decyzją nie strzeliło sobie w kolano tylko Pani Dyrektor w głowę .Spadła Pani z ciepłego stołka i nie umie odejść z honorem tylko drąży temat, szuka winnych, knuje intrygi i szuka sposobów jakby tu pogrążyć wszystkich” współwinnych obalenia z tronu”. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym…Sądzę, że w tym przypadku to zejście nastąpiło odrobinę za późno…Tak często wypowiadała się Pani na temat lojalności, empatii…Tylko dlaczego brakło tego zrozumienia dla Pani podwładnych? Dlaczego pomiędzy kadrą lekarską a Dyrekcją był odwieczny konflikt? Pozostaly personel tez nie wynosil Dyrektora na piedestały..wręcz przeciwnie..Na oddzialach brakuje podstawowych leków, sprzętów…skończywszy na workach na śmieci, które Panie salowe trzepią po kilka razy aby wystarczylo im narzędzi pracy do następnej dostawy..Polikwidowane zostaly etaty a obowiązki podzielono na osoby, które mają dosyć swojej pracy a jeszcze doszla im dodatkowa funkcja- oczywiście nieodpłatna.Oprócz Naczelnej najchętniej Pani Wojciechowska zwolniłaby całą kadrę bo wtedy zacząłby funkcjonować jej ” Mega Plan Naprawczy” .Wówczas Szpital by zaoszczędził.Pacjenci leczyliby się sami a Panowie z warsztatu na zmianę przeprowadzaliby zabiegi ginekologiczne i chirurgiczne..Pracownicy interwencyjni mogliby rehabilitowac Pacjentów i ich reanimować.Porody odbierałaby Pani sklepowa z pobliskiego, zaprzyjaznionego z placówką szpitalną sklepiku….Jak się padnie to trzeba wstać, podnieść koronę i iść dalej…Tego Pani Dyrektor życzę, ale koronę proszę odłożyć na półkę.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 1.8/5 (5 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 10 votes)
 5. Starostwo swoją decyzją nie strzeliło sobie w kolano tylko Pani Dyrektor w głowę .Spadła Pani z ciepłego stołka i nie umie odejść z honorem tylko drąży temat, szuka winnych, knuje intrygi i szuka sposobów jakby tu pogrążyć wszystkich” współwinnych obalenia z tronu”. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym…Sądzę, że w tym przypadku to zejście nastąpiło odrobinę za późno…Tak często wypowiadała się Pani na temat lojalności, empatii…Tylko dlaczego brakło tego zrozumienia dla Pani podwładnych? Dlaczego pomiędzy kadrą lekarską a Dyrekcją był odwieczny konflikt? Pozostaly personel tez nie wynosil Dyrektora na piedestały..wręcz przeciwnie..Na oddzialach brakuje podstawowych leków, sprzętów…skończywszy na workach na śmieci, które Panie salowe trzepią po kilka razy aby wystarczylo im narzędzi pracy do następnej dostawy..Polikwidowane zostaly etaty a obowiązki podzielono na osoby, które mają dosyć swojej pracy a jeszcze doszla im dodatkowa funkcja- oczywiście nieodpłatna.Oprócz Naczelnej najchętniej Pani Wojciechowska zwolniłaby całą kadrę bo wtedy zacząłby funkcjonować jej ” Mega Plan Naprawczy” .Wówczas Szpital by zaoszczędził.Pacjenci leczyliby się sami a Panowie z warsztatu na zmianę przeprowadzaliby zabiegi ginekologiczne i chirurgiczne..Pracownicy interwencyjni mogliby rehabilitowac Pacjentów i ich reanimować.Porody odbierałaby Pani sklepowa z pobliskiego, zaprzyjaznionego z placówką szpitalną sklepiku….Jak się padnie to trzeba wstać, podnieść koronę i iść dalej…Tego Pani Dyrektor życzę, ale koronę proszę odłożyć na półkę.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 1.8/5 (5 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +3 (from 11 votes)
 6. Dalej twierdzę że starostwo strzeliło sobie w kolano. Kto ma racje, okaże się niebawem a najpóźniej po wyborach. Nie będzie już wtedy zaprzyjaźnionych prokuratorów i sędziów.
  Manipulujesz swoją wypowiedzą twierdzeniem że Pani dyrektor nie umie odejść z honorem. Od dnia swojego odwołania nie wypowiedziała się nigdzie ani słowem a Ty twierdzisz że cytuję -„nie umie odejść z honorem tylko drąży temat, szuka winnych, knuje intrygi i szuka sposobów jakby tu pogrążyć wszystkich” współwinnych obalenia z tronu” Na jakiej podstawie tak twierdzisz. Po swoim odwołaniu nić o niej nie słychać. Robisz ludziom wodę z mózgu. To że starostwo wywaliło Ją za donos na Michalaka nie zamiecie sprawy pod dywan jego nadużyć. Nie jest winny tylko Michalak ale i starostwo które dopuściło do tak kolosalnego zadłużenia. Temu nie jest winna Pani Wojciechowska. Piszesz że personel nie wnosił dyrektorki na piedestał.Personel nie jest od tego aby kochać dyrektora, ale wykonywać polecenia. Zabroniła lekarzom robić prywaty na szpitalnym sprzęcie. Ci którym to się nie spodobało odeszli, i bardzo dobrze że ich tu nie ma.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 5.0/5 (2 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)
 7. Polecam przeczytać ciekawy artykuł redaktora Bernala w Nad Wieprzą pt : „A może by tak szpital Rządowy? ” o pomyśle przekazania naszego szpitala do Polikliniki w Koszalinie. W artykule pisze też trochę o kulisach kto jest winien za stan naszego szpitala i akurat nie jest to odwołana Pani dyrektor

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 4.0/5 (4 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 4 votes)