Darłowo: Straż Miejska sprawdzała miejsca gdzie są bezdomni

Funkcjonariusze darłowskiej Straży Miejskiej wspólnie z gospodarzami ogródków działkowych przeprowadzili kontrole, sprawdzając czy nie koczują tam osoby bezdomne.

Kontrole takie podyktowane są chłodniejszym okresem jesienno – zimowym. Na szczęście podczas licznych kontroli nie stwierdzono żadnych bezdomnych osób przebywających w miejscach, z którym wiązałaby się niechybna możliwość wyziębienia.

- Takie same kontrole przeprowadzono innych możliwych miejscach jak np. pustostany czy bunkry, gdzie mogliby znajdować sie bezdomni mówił Rafał Musiał – komendant Straży Miejskiej w Darłowie. Jednocześnie informujemy, że osoby bezdomne mogą się w każdej chwili zgłosić do Straży Miejskiej lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej o pomoc w umieszczeniu ich w noclegowni lub schronisku.

Takie schronisko prowadzone przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta znajduje się w Koszalinie. Opiekuje się ono: bezdomnymi kobietami i kobietami z dziećmi, bezdomnymi mężczyznami umieszczając je w schronisku lub noclegowni.

L. W.