Gmina Malechowo: Nowa świetlica i miejsca spotkań mieszkańców

Szykują się kolejne inwestycje w Kusicach, Malechówku, Żegocinie i Zielenicy.

W pierwszej z wymienionych miejscowości zbudowana zostanie nowoczesna świetlica wiejska wraz z punktem przedszkolnym, w pozostałych powstaną obiekty pełniące funkcje zaplecza sanitarnego i miejsc spotkań mieszkańców.

W miniony wtorek wójt Radosław Nowakowski i Skarbnik Sylwia Piechota podpisali w Szczecinie dwie umowy dotyczące powyższych przedsięwzięć. Świetlica w Kusicach będzie kosztowała 670 769,05 zł. Z tego współfinansowanie ze środków europejskich wyniesie 254 288,55 zł. Prace budowlane ruszą na wiosnę 2018 r., a ich zakończenie zaplanowano na grudzień przyszłego roku.

Druga umowa dotyczy doposażenia terenów sportowych w obiekty funkcyjne w Malechówku, Żegocinie i Zielenicy. Tu celem jest poprawa stanu infrastruktury poprzez wyposażenie terenów rekreacyjnych w obiekty pełniące funkcje zaplecza sanitarnego i miejsc spotkań mieszkańców. Środki finansowe przyznane na realizację tego projektu to 219.343 zł, natomiast całkowita wartość inwestycji to 410.000 zł.

1 komentarz

 1. Mieszkaniec Malechowa

  Wszystko pięknie, wójt zaczyna coś robić, bo zbliżają się wybory. Tu świetlica tam jakieś boisko, super. Chwali się to bo takie rzeczy są bardzo potrzebne. Ale najbardziej potrzeba jest nowa droga bo ta która jest wygląda jak pole minowe. Nie można normalnie przyjechać, co roku trzeba wymieniać w autach zawieszenie bo dziury mają 10cm albo i więcej. Mowa o drodze tuż za gimnazjum w Malechowie w kierunku na Paproty

  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)