Sławno: Akcja „Znicz 2017”

Taki kryptonim będą nosiły policyjne działania kontrolno–prewencyjne ukierunkowane na szeroko pojęte bezpieczeństwo w czasie zbliżającego się dnia „Wszystkich Świętych”. Nasze działania będą prowadzone już od dnia 27.10. do 02.11.2017r.

W związku z tym, że jest okres ten w naszej kulturze jest czasem szczególnej zadumy, refleksji a także spotkań w gronie rodziny oraz odwiedzin grobów naszych bliskich, chcielibyśmy aby ten czas był dla wszystkich mieszkańców a także gości przyjeżdżających lub przejeżdżających przez teren naszego powiatu przede wszystkim bezpieczny. Zdajemy sobie sprawę, że zapewnienie bezpieczeństwa to podstawowe zadanie służb publicznych w tym Policji, jednakże stosując się do kilku poniższych rad możemy sobie wzajemnie pomóc i ustrzec się przed różnego rodzaju zagrożeniami jakich należy się w tym czasie spodziewać.

Pamiętaj !

- Przed wyjazdem w podróż odpowiednio się do niej przygotuj. Jeżeli czeka cię daleka trasa przed wyjazdem wypocznij a potem drogę podziel na kilka etapów i zaplanuj przerwy na mały odpoczynek.

Zachowaj trzeźwość !!!

- Wyjedź odpowiednio wcześniej aby do celu swojej podróży dojechać nie przekraczając dozwolonych prędkości. Pamiętaj, że w tych dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, zmian w organizacji ruchu a także innych utrudnień, które będą wydłużały czas podróży.

- Sprawdź obowiązkowe wyposażenie samochodu jak trójkąt ostrzegawczy i gaśnica a także ważność polisy OC, przeglądu technicznego oraz stan techniczny opon i oświetlenia. Uzupełnij płyn do spryskiwaczy szyb i dobre wycieraczki, gdyż dobra widoczność to jeden z elementów bezpieczeństwa kierowcy i jego pasażerów.

- Nie planuj przewożenia pasażerów w liczbie niezgodnej z tą, którą określa dowód rejestracyjny Twojego pojazdu małe dzieci zawsze umieszczaj w fotelikach lub na siedziskach. Zapnijcie pasy bezpieczeństwa !

- Stosuj się do poleceń osób kierujących ruchem i pamiętaj, że ich służba ma na celu ułatwienie poruszania się zarówno kierujących pojazdami jak i pieszych.

- Pojazd zaparkuj w miejscu nie utrudniającym przejazd innym kierowcom, szczególnie pojazdom służb ratowniczych. Zaparkowanie samochodu przy samym cmentarzu może być trudne a czasami niemożliwe. Potem też z pewnością spowoduje dłuższe oczekiwanie na wyjazd, dlatego widząc dogodne (dozwolone) miejsce postojowe zaparkuj i przejdź na cmentarz pieszo. Będzie szybciej !

- Jeżeli będziesz pieszym rozglądaj się i zwracaj uwagę na samochody. Jeśli wyjście na cmentarz planujesz również po zmierzchu zaopatrz się w odblask lub latarkę. Jeżeli będzie to wyjście z dziećmi zadbaj również o ich bezpieczeństwo.

- Na cmentarzach i w środkach komunikacji publicznej zabezpiecz swoją torebkę lub portfel. Złodziej może wykorzystać ten moment na dokonanie kradzieży Twojego telefonu lub pieniędzy i dokumentów.

Szerokiej drogi i bezpiecznej podróży” (KPP SŁAWNO)

1 komentarz

  1. Zaostrzyć kary dla pijanych za kierownicą! Sądy, jeżeli sprawcę reprezentuje tzk zwany dobry adwokat, orzekają śmieszne kary http://pamietnikwindykatora.pl/2013/11/23/wycofanie-sie-z-dobrowolnego-poddania-sie-karze-za-jazde-pod-wplywem-alkoholu/ Później taki delikwent chwali się ile adwokat „zbił” i gdzie tu odstraszająca funkcja kary?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)