Żukowo: Nowoczesna szkoła

We wtorek, 24 października, oficjalnie otworzono dobudowany budynek (wraz z salą gimnastyczną) Szkoły Podstawowej w Żukowie.

W uroczystości uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, wśród których widzieliśmy m.in. Piotra Sobieraja – wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego, wójtów ościennych gmin, radnych, przedstawicieli samorządów z całego powiatu sławieńskiego, a przede wszystkim uczniów i mieszkańców Żukowa.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił Ryszard Stachowiak – wójt gminy Sławno. Następnie przecięto symboliczną wstęgę, a ksiądz prałat Marian Dziemianko, poświecił nowe obiekty.

Kompleks edukacyjno – sportowy w Żukowie zbudowano w ekspresowym tempie. 20 października 2015 roku ogłoszony został przetarg na rozbudowę szkoły, a 12 stycznia następnego roku teren budowy przekazano wykonawcy – firmie Tym-Bud z Pruszcza Gdańskiego.

Inwestycja warta ponad 10 000 000 zł od początku obejmowała budowę nowego budynku (część dydaktyczna), łącznika oraz sali gimnastycznej.

Oddany we wtorek do użytku obiekt robi ogromne wrażenie, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Wszystko jest na wskroś nowoczesne bo to najnowsza w powiecie, a może i w kraju szkoła...

Projektanci postawili na energooszczędność: oświetlenie LED, wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz inteligentny system sterowania budynkiem, co w praktyce ma ograniczyć zużycie energii.

Zamontowane zostały pompy ciepła oraz panele fotowoltaiczne.

Zajęcia szkolne prowadzone będą w przestronnych i jasnych klasach, wyposażonych w nowoczesny sprzęt. W dobudowanym budynku oprócz sal dydaktycznych, znajdują się też inne pomieszczenia, m.in. księgowość, pokój nauczycielski, biblioteka, świetlica, kuchnia i stołówka...

Hala gimnastyczna została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Zadbano również o przestrzeń zewnętrzną. Posiana została trawa i posadzono drzewka, krzewy oraz kwiaty.

W sadzeniu zieleni czynny udział wzięli mieszkańcy gminy i rodzice uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie, którzy wykazali się pomocną dłonią w tworzeniu tego publicznego miejsca edukacji.