Sławno: Znów wyłudzają pieniądze

Ostrzegamy naszych Czytelników przed kobie tą, w podeszłym wieku, która chodzi po domkach jednorodzinnych i wyłudza pieniądze od starszych, samotnych mieszkańców.

W ubiegłą środę do jednej z mieszkanek Sławna wtargnęła tajemnicza kobieta w kapeluszu i białej narzucie. Mimo ostrzegawczej tabliczki „Uwaga, zły pies” zaryzykowała i weszła.

W rezultacie została ugryziona w nogę, ale to jej nie odstraszyło. Być może dlatego, że... wchodząc do lokalu powtarzała, iż zesłał ją Pan Bóg, bo na tym budynku ciąży... klątwa.

Najpierw w kuchni, przeżegnała się i odmówiła modlitwy. Do tego straszyła i przekonywała starszą Panią, że ta, za 9 dni... umrze. Podczas zajścia próbowała wyłudzić pieniądze. Przeszukała portfel i szafki. Szukała drogocennych przedmiotów, jak np. złoto i obrazy. Próbowała też przekonać starszą Panią do wypłacenia pieniędzy z konta bankowego.

Zastraszała kobietę wrzucając coś (musującego) do szklanki z wodą, a odgłosy syczenia opisała jako dowód ciążącej na mieszkaniu klątwy.

Oprócz tego kazała podać rzecz należącą do starszej Pani. Kiedy ta przyniosła nowe spodnie – kobieta zawiązała je i kazała wypełnić pieniędzmi, powtarzając modlitwy i strasząc: jeśli Pani komuś o tym powie, to umrze za 9 dni.

W pewnym momencie tajemnicza kobieta w kapeluszu w pośpiechu wyszła z mieszkania, dodając, że czeka na nią inna Pani, która ma umrzeć... także za 9 dni.

1 komentarz

  1. miasto cudów!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Ocena: 0.0/5 (0 głosów)
    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)