Powiat sławieński: Jedziesz. Nie pal!

Kilkunastu zatrzymanych przez patrol policji kierowców zostało przebadanych na smokerlyzerze. Była to wspólna akcja sławieńskiej drogówki oraz sławieńskiego sanepidu z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu.

31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu. Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Sławnie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Sławnie postanowił wykorzystać tę okazję, by kolejny raz przypomnieć mieszkańcom powiatu jak szkodliwe jest palenie tytoniu. Wzorem lat ubiegłych akcja pt. „Jedź i nie pal”, skierowana była do kierowców. W ramach akcji funkcjonariusze zatrzymywali pojazdy tłumacząc kierowcom, że palenie papierosa podczas jazdy samochodem rozprasza. Kierowca nie jest w stanie skupić się na jeździe co w sytuacji nagłego zagrożenia może stać się powodem np. kolizji.

Magdalena Skrzeczkowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sławnie zwracała uwagę na aspekty zdrowotne, także te dotyczące biernego palenia informując kierowców przede wszystkim, że nie powinni palić przy dzieciach i osobach niepalących.

Podczas trwającej akcji chętni kierowcy dodatkowo mieli możliwość przebadania się na urządzeniu zwanym smokerlyzer, które bada zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu