Sławno: Gratulacje za obywatelską postawę

Miła uroczystość miała miejsce w sławieńskiej Komendzie Powiatowej Policji, gdzie młodszy inspektor Grzegorz Śrek - Komendant Powiatowy Policji w Sławnie, osobiście podziękował dwóm mieszkańcom miasta za ujęcie obywatelskie pijaka, który spowodował drogową kolizję.

Przypomnijmy: 10 maja funkcjonariusze KPP w Sławnie otrzymali informacje, że na ul. Polanowskiej w Sławnie mieszkaniec powiatu sławieńskiego dokonał obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który znajdując się pod wpływem alkoholu, spowodował kolizje drogową.

Był to 26 letni mieszkaniec powiatu słupskiego, który jadąc VW Polo, w wyniku nieprawidłowego wymijania się z pojazdem marki Honda spowodował kolizję drogową, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został złapany przez jednego ze świadków zdarzenia przytrzymany do czasu przyjazdu policji. Okazało się , że we krwi ma 1,37 mg alkoholu.

Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do ich popełnienia, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz grzywna do 5 tys. złotych za popełnione wykroczenie.