Archiwum Kwiecień 2018

Jeżyczki: Po raz kolejny oddali krew

21 kwietnia w Społecznej Szkole Podstawowej wszyscy, którzy chcieli podzielić się swoim czerwonym złotem, mieli też możliwość zarejestrowania się jako potencjalni dawcy szpiku. Zarejestrowanych zostało 48 osób, czego efektem było zebranie 198,420 litra krwi. Sukcesem zakończyła się także rejestracja potencjalnych dawców szpiku.

Sławno: Sukces mieszkańców ODW

Gmina zrezygnowała z PSZOK’u. Rano dostaliśmy wiadomość o następującej treści: „W nawiązaniu do wtorkowego spotkania informuję, iż Gmina Sławno wycofała w całości wniosek o wydanie warunków zabudowy dla działki na ul. Polanowskiej w Sławnie.”

Sławno: 100 płyt na 100-lecie odzyskania niepodległości

Już w najbliższą sobotę (28.04.2018 r.) w ramach promocji nowej płyty „Międzywojenna nuta” – raper Przemysław Majewski pojawi się w Sławnie, by wręczyć mieszkańcom sto darmowych płyt. Spotkanie z mieszkańcami zaplanowane jest w godzinach 14:30–15:00 w okolicach sklepu LUX przy ulicy M. Skłodowskie-Curie.

Smardzewo: Kolejna fatalna droga…

„Szanowni Państwo… Uprzejmie proszę o nagłośnienie w mediach problemu dotyczącego stanu drogi powiatowej na odcinku Karwice-Ostrowiec, przez wieś Smardzewo.Droga jest w fatalnym stanie, nawierzchnia po zimie nie została naprawiona. Jest dużo dziur, pobocze również jest w stanie nie nadającym się do bezpiecznego mijania aut.

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: Będzie dofinansowanie – będzie kredyt… Darłowo: Podróże Króla Eryka Pięćmiechowo: Tu strzelają do ludzi Sławno: Trawnik to nie targowisko Jeżyczki: Po raz kolejny oddali krew Powiat sławieński: Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem!

Sławno Nie dla gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Polanowskiej

– Panie Wójcie, niech Pan zabiera stąd swoje zabawki i wypie… na wieś – w zasadzie spokojnym głosem mówiła starsza Pani – mieszkanka budynku obok którego gmina, według słow Wójta, zamierza zbudować myjnię dla samochodów. – Niech Pan te śmieciarki postawi sobie pod domem – wtórowała jej inna kobieta. – Ale co się czepiacie tego […]

Sławno: Lokalnych prominentów przepisy nie dotyczą!

Przed bankiem PKO, w pobliżu sklepu „Lux” zaobserwowaliśmy taką sytuację. Najpierw skoda wjechała w jednokierunkową ulicę. Jej kierowca nie tylko zignorował widoczny z daleka znak, ale też jadące z naprzeciwka pojazdy. Gdy już ominął „przeszkody” chyżo przemknął pod miejską bramą, gdzie jest zakaz wszelkiego ruchu. Wszystko to przy stojących w pobliżu policjantach! Kim był ten […]

Sławno: Ostatnie pożegnanie

Tłumy mieszkańców powiatu oraz chyba wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich w Darłowie żegnają Sandrę i Pawła, którzy zginęli w wypadku w Słowinie. W Sławnie trwają uroczystości pogrzebowe. Po mszy w kościele WNMP, kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz komunalny. Rodzinom zmarłych i ich najbliższym składamy najszczersze kondolencje. Cześć ich pamięci.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu podczas VII Biegu im. Asi Kenig

Organizator VII Biegu im. Asi Kenig informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 21 kwietnia 2018 r. (sobota) w godz. od 11:00 do 15:00 na odcinku Sławsko-Radosław (droga powiatowa nr 3739Z) w związku z organizacją wydarzenia.

Sławno: Już nie będzie handlu na trawniku

Dziś, z samego rana, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sławnie oczyścili teren zieleni przy ul. M.C. Skłodowskiej. Następnie użyźnili jego część, posiali trawę i zabezpieczyli teren.