Archiwum Kwiecień 2018

Sławno Nie dla gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy Polanowskiej

– Panie Wójcie, niech Pan zabiera stąd swoje zabawki i wypie… na wieś – w zasadzie spokojnym głosem mówiła starsza Pani – mieszkanka budynku obok którego gmina, według słow Wójta, zamierza zbudować myjnię dla samochodów. – Niech Pan te śmieciarki postawi sobie pod domem – wtórowała jej inna kobieta. – Ale co się czepiacie tego […]

Sławno: Lokalnych prominentów przepisy nie dotyczą!

Przed bankiem PKO, w pobliżu sklepu „Lux” zaobserwowaliśmy taką sytuację. Najpierw skoda wjechała w jednokierunkową ulicę. Jej kierowca nie tylko zignorował widoczny z daleka znak, ale też jadące z naprzeciwka pojazdy. Gdy już ominął „przeszkody” chyżo przemknął pod miejską bramą, gdzie jest zakaz wszelkiego ruchu. Wszystko to przy stojących w pobliżu policjantach! Kim był ten […]

Sławno: Ostatnie pożegnanie

Tłumy mieszkańców powiatu oraz chyba wszyscy uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Morskich w Darłowie żegnają Sandrę i Pawła, którzy zginęli w wypadku w Słowinie. W Sławnie trwają uroczystości pogrzebowe. Po mszy w kościele WNMP, kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz komunalny. Rodzinom zmarłych i ich najbliższym składamy najszczersze kondolencje. Cześć ich pamięci.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu podczas VII Biegu im. Asi Kenig

Organizator VII Biegu im. Asi Kenig informuje o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 21 kwietnia 2018 r. (sobota) w godz. od 11:00 do 15:00 na odcinku Sławsko-Radosław (droga powiatowa nr 3739Z) w związku z organizacją wydarzenia.

Sławno: Już nie będzie handlu na trawniku

Dziś, z samego rana, pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sławnie oczyścili teren zieleni przy ul. M.C. Skłodowskiej. Następnie użyźnili jego część, posiali trawę i zabezpieczyli teren.

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: NIK sprawdzi szpital Darłowo: Szynobus coraz bliżej Jarosławiec: PSL pokazał kandydatów i program Darłowo: Działaj Lokalnie 2018 Jeżyczki: Oddaj krew dla innych Sławieński maraton na raty: Grad rekordów życiowych

Sławno: Zderzyli się na Polanowskiej

Dziś, w godzinach popołudniowych, na ulicy Polanowskiej w Sławnie Land Rover uderzył w bok Toyoty Corolla. Na miejscu działają strażacy, policjanci i służby ratownicze, a droga jest tymczasowo zamknięta.

Sławno: Dymiło się na Basztowej

O zadymieniu, na klatce schodowej bloku mieszkalnego przy ulicy Basztowej, zawiadomiono służby ratunkowe. Na miejsce stawili się strażacy, policjanci oraz ratownicy medyczni. Aktualnie trwa akcja oddymiania klatki schodowej i ustalanie jej przyczyn. Najprawdopodobniej jeden z mieszkańców bloku pozostawił coś na ogniu i przypalił swój posiłek.

Sławno: Pięknym zdjęciem zdobyła trzecie miejsce!

Julia Santorek, uczennica Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie im. mjra H. Sucharskiego, została laureatką konkursu fotograficznego: „Wokół nas – ludzie, miejsca, sytuacje” organizowanego przez Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Sławno: Izolowali nici DNA z cebuli

Ciekawe badania i doświadczenia mogli przeprowadzić uczniowie Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie w ramach współpracy z Politechniką Koszalińską.