Archiwum Luty 2018

Sławno Tragedia w miejskim kanale

Przed godziną 17. przechodnie odkryli zwłoki w Kanale Miejskim. Wiele wskazuje na to, że jest to 39-letni rowerzysta, który z niewyjaśnionych przyczyn nagle spadł z roweru do wody. Wiadomo jedynie, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie, dlatego też prokurator odstąpił od przeprowadzenia sekcji zwłok. Więcej w wydaniu papierowym.

Darłowo: Ugaszono groźny pożar

Dzisiaj, około godziny 6.10 rano, w Darłówku Zachodnim przy ulicy Władysława IV nr 12a zauważono palący się budynek mieszkalny razem z lokalem gastronomicznym „Diana”.  Ogień gasiło 13 zastępów straży zawodowej i ochotniczej, w tym Straż Pożarna z lotniska Jednostki Wojskowej w Darłówku. Więcej w wydaniu papierowym (7.03.2018 r.)

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Powiat sławieński: Pracowita niedziela strażaków Sławno: Zmiana dyrektora Darłowo: Powstaje parking Sławno: Za marzenia Gmina Darłowo: Dali klubom i stowarzyszeniom Nasze rozmowy: Zapraszam na „Kaziuki: do Poznania

Sławno: Modernizacja dworca PKP

Trwa modernizacja przejścia podziemnego na dworcu PKP w Sławnie. Prace rozpoczęły się na początku grudnia 2017 roku i planowo mają zakończyć się do końca kwietnia 2018 roku. Modernizacja polega na wykonaniu nowej kamiennej posadzki, nowych okładzin kamiennych na ścianach, malowaniu sufitu oraz wykonaniu okładzin z tworzyw i aluminium.

Sławno Zła pobudka na Wojska Polskiego

Groźny pożar wybuchł w niedzielę w budynku przy ulicy Wojska Polskiego. Wydobywające się z poddasza kłęby dymu dostrzeżono około wpół do ósmej rano. Wszyscy mieszkańcy zdążyli się ewakuować.

Sławno: Z Kartą Seniora taniej

Od ubiegłego roku można korzystać z Zachodniopomorskiej Karty Seniora. Jest ona bezpłatna i umożliwia korzystanie, na preferencyjnych warunkach, z katalogu ofert: kultury, edukacji, rekreacji, transportu i innych usług oferowanych przez partnerów Programu.

Sławno: Czyja zguba?

Otrzymaliśmy informację o piesku biegającym po ulicy Polanowskiej. Piesek jest bardzo przyjazny, wygłodzony i wychłodzony. Posiada niebieską obroże.

Darłowo: Radni dyskutowali o Strategii Rozwoju Darłowa

W sali konferencyjnej darłowskiego ratusza odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne w sprawie Strategii Rozwoju Miasta Darłowa na lata 2018-2025

Sławno: Podsumowali działalność PSP

W siedzibie Urzędu Miejskiego w Sławnie trwa podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej za 2017 rok. W spotkaniu uczestniczą włodarze z terenu powiatu sławieńskiego oraz zaproszeni goście. Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie przekazany został również sprzęt ratowniczy, który wzbogaci zaplecze ratunkowe. Dzięki temu polepszy się komfort pracy strażaków przez następne lata. (kb)

Sławno: Bezpieczniej czy wygodniej?

Na ulicy Sempołowskiej, zjeżdżając od szpitala w dół, na całej długości drogi powinien zostać postawiony znak zakazujący zatrzymywania i postoju – stwierdził radny Paweł Kopczyński podczas komisji Rady Miejskiej w Sławnie. – Na tej ulicy bardzo często dochodzi do stłuczek, a spowodowane jest to ograniczeniem widoczności podczas wyprzedzania zaparkowanych tam pojazdów. Ludzie nie widzą samochodów […]