Archiwum 10 stycznia 2018

Sławno: Spotkanie z doradcą zawodowym

Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie podpisał porozumienie z Zachodniopomorską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie – Młodzieżowym Centrum Kariery w Sławnie, które dotyczy prowadzenia działalności w zakresie doradztwa zawodowego wśród wszystkich uczniów ZS.

Darłowo: Książka o Eryku Pomorskim

W grudniu 2017 roku ukazała się książka pt. „Eryk Pomorski z łaski Boga i z woli Margrete…” autorstwa Jana Wołuckiego. Książka licząca 248 stron pisana głównie w oparciu o źródła skandynawskie poświęcona jest urodzonemu w Darłowie księciu Bogusławowi z rodu Gryfitów, krewnym królów duńskich, który został adoptowany przez królową wdowę Małgorzatę i był prawie przez […]

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: Zabytek odzyska nowy blask Darłowo: Pracowity rok emerytów Słowino: Odszedł wieloletni proboszcz Łętowo: Powstaje nowy pomost Unihokej: Chłopcy z SP Malechowo najlepsi w województwie Żukowo: Posłuchaj wnusiu! Powiat sławieński: Będą zbierać… dla noworodków!

Żukowo: Najlepsze z języka polskiego

Izdebska Gabriela i Kiedrowicz Wiktoria – uczennice Szkoły Podstawowej im. Gen. Roweckiego-Grota w Żukowie zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego. Dziewczyny wykazały się wiadomościami i umiejętnościami opisanymi w wymaganiach ogólnych i szczegółowych podstawy programowej kształcenia ogólnego. Nauczycielem prowadzącym była mgr Ewa Mirowska-Tworek. Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki […]

Darłowo zagospodarowuje cztery tereny parkowe

Arkadiusz Klimowicz- burmistrz Darłowa ogłosił nieograniczony przetarg na zadanie inwestycyjne „Zielone Darłowo – tworzenie nowych oraz odnowa zdegradowanych terenów zielonych na obszarze Miasta Darłowo w celu poprawy jakości środowiska dla mieszkańców i turystów.