Obserwator Lokalny » 2017 » Wrzesień

Archiwum Wrzesień 2017

Sławno: Dożynki Powiatowe 2017

Darłowo: Już w sobotę ślubowanie!

Próbują, testują, ćwiczą … a Rybak stoi i się przygląda. Wyjdzie jak zawsze. Pięknie.  Młodzi adepci darłowskiej szkoły morskiej, pod okiem pani dyrektor – Magdaleny Miszke, swoich wychowawców i nauczycieli trenują krok defiladowy. Za perfekcyjnym wyszkoleniem „młodzików” stoi oczywiście Jerzy Świątek, który nauczył niejedno pokolenie tej niełatwej sztuki utrzymania odpowiedniego tempa, pełnej synchronizacji, postawy.

Sławno-Darłowo: PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM” W INTERMARCHÉ I WŁĄCZ SIĘ W WALKĘ Z NIEDOŻYWIENIEM DZIECI W POLSCE

29 i 30 września br. sieć supermarketów spożywczych Intermarché po raz kolejny weźmie udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Podziel się Posiłkiem”. W ramach współpracy Grupy Muszkieterów z polskimi Bankami Żywności w 52 wybranych sklepach Intermarché wolontariusze kampanii będą przyjmowali produkty żywnościowe na posiłki dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Sławno: Spółdzielnia postawiła nowe garaże

Spółdzielnia zakończyła budowę kompleksu garaży przy ul. Witosa 9 (przy biurze SM). 13 września uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Sławnie. Kompleks składa się z 23 garaży o średniej powierzchni użytkowej 16,27 m2/szt. Każdy garaż wyposażony jest w energię elektryczną, bramę segmentową. Istnieje zatem możliwość założenia mechanizmu otwierania elektrycznego na pilota.

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: A może by pomogli! Sławno: Znów grzebią przy nazwach ulic Darłowo: Zjazd franciszkańskich ministrantów Sławno: Smaki dzieciństwa Wrześnica: czyżby kartoflana mafia? Przystawy: niezapomniana wycieczka Brzeście: Mama to ktoś bardzo wyjątkowy…

Sławno: Groźny wypadek na Morskiej

Do groźnego wypadku doszło na ulicy Morskiej przy skrzyżowaniu w kierunku Boleszewa. Zderzyły się Ford Mondeo z BMW. W zdarzeniu ucierpiało 5 osób. Przyczyny wypadku ustala policja

Sławno: Nasadzenia w parku 700-lecia

W najbliższy piątek, tj. 29 września 2017 roku o godz. 12:00 odbędzie się akcja nasadzenia drzew w nowo powstającym parku 700-lecia. Nasadzone mają być m.in. brzozy, dęby czerwone i szypułkowe, daglezje, magnolie, lipy drobnolistne, liliowce, tawuły i modrzewie. Nasadzeń dokonają uczniowie wszystkich sławieńskich szkół, mieszkańcy Sławna oraz przedstawiciele miejskich władz samorządowych.

Turniej piłki ręcznej kobiet na 700-lecie Miasta: Kolejne spotkanie z gwiazdami szczypiorniaka

Od kilku lat tradycyjnie organizowana jest w Sławnie impreza sportowa na najwyższym poziomie z udziałem gwiazd polskiej piłki ręcznej. Również w tym roku Urząd Miasta, Sławieński Ośrodek Sportu i miejscowy klub „Lider” zapraszają wszystkich miłośników szczypiorniaka na turniej z udziałem aktualnego mistrza Polski Vistalu Gdynia oraz zespołów SPR Pogoń Szczecin (MP w sezonie 2015/2016) oraz […]

Sławno: Zaginął kotek

Proszę o udostępnienie. Jeżeli ktoś widział kotka, proszę o kontakt pod nr. tel.669794457. Widziany był ostatnio na osiedlu Dzieci Wrzesińskich kolo Biedronki.

Gmina Sławno: Gminne dożynki w Boleszewie