Archiwum kategorii "Darłowo"

Powiat sławieński: Zawalcz o stypendium

Już tylko do 22 września trwa nabór wniosków stypendialnych, który powadzi Wojewódzki Urząd Pracy. Stypendia przyznawane są w ramach projektu „Zachodniopomorskie talenty – regionalny system stypendialny – IV edycja”.

Darłówko: Śmierdzący problem…

Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas jedna z Czytelniczek. Jej uwagę zwrócił toitoi, który znajduje się przy jednym z zejść na plażę w Darłówku Zachodnim. Na przeciwko znajduje się kawiarnia, a tuż obok płatna toaleta. Z toitoi nikt nie korzysta, jest on zamknięty na kłódkę. Nasza Czytelniczka twierdzi więc, że tym bardziej przenośna [...]

Puchar Polski na szczeblu KOZPN: Niespodzianka w Sławnie – Baszta wyeliminowała Darłovię

Do sporej niespodzianki doszło na boisku w Sławnie, gdzie miejscowa Baszta zamykająca tabelę A klasy  wygrała niespodziewanie mecz Pucharu Polski na szczeblu KOZPN z liderem koszalińskiej okręgówki Darłovia Darłowo 2:1 (1:0).

Darłowo: Weź udział w procesji

Tradycją Darłowa i jego mieszkańców jest coroczna, wrześniowa Procesja Pokutno – Błagalna. W tym roku, przejdzie ona ulicami miasta 13 września, w sobotę, w przeddzień święta katolickiego – Podwyższenia Krzyża Świętego.

Darłowo – Karwice: Ruch wahadłowy po wypadku

Do wypadku samochodowego doszło dziś około godziny 10:00 na trasie Darłowo – Karwice, na wysokości miejscowości Rusko. Ze wstępnych informacji wynika, że jadąca osobową dacią kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo mercedesowi. Samochody zderzyły się. Kierowcy byli trzeźwi. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby, które z ogólnymi obrażeniami przewiezione zostały do szpitala. Na miejscu zdarzenia [...]

Darłowo: Koncert symfoniczny

Darłowski Ośrodek Kultury, Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki zapraszają na koncert GEORGE GERSHWIN, w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej.

Tyń Konwencja z tajemnicami i niewiadomymi

Polskie Stronnictwo Ludowe ujawniło część kandydatów na radnych do Rady Powiatu Sławieńskiego. Podczas konwencji wyborczej w Tyniu ogłoszono jedynie liderów poszczególnych list, bez podawania wszystkich kandydatów.

Darłowo: Uwolnij Energię z DCW

W tym roku mija 10 lat od kiedy Greenpeace działa w Polsce. Z tej okazji postanowili podzielić się tym, co mają najcenniejsze – czystą i zieloną energią. Właśnie wystartował III etap konkursu „Uwolnij Energię”, do którego zakwalifikowało się Darłowskie Centrum Wolontariatu ze swym projektem Młodzieżowej Akademii Aktywności. W tym etapie o dalszym udziale w konkursie [...]

Darłowo: Potrącony rowerzysta w ciężkim stanie

Do potrącenia rowerzysty doszło w Darłowie przy ulicy Długiej. Z nieustalonych dotąd przyczyn 16-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i został potrącony przez samochód osobowy. Jego kierowca był trzeźwy. Poszkodowany, mieszkaniec gminy Sławno, z ciężkimi urazami głowy trafił na OIOM koszalińskiego szpitala. Więcej w najbliższym wydaniu OL.

Darłowo „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”

Takim mottem kierują się darłowskie Amazonki, które podczas najbliższego weekendu świętować będą jubileusz 10-lecia istnienia swojego Klubu. Najpierw, w najbliższy piątek, w hotelu Apollo w Darłówku odbędzie się część oficjalna uroczystości z udziałem Amazonek oraz zaproszonych gości. Kontynuacją jubileuszu będzie Piknik Integracyjno – Rekreacyjny, który odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia w Darłowie przy ulicy [...]