Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Wyjątkowe znalezisko archeologiczne

Daniel Bonzay Frącz – młody darłowiak nominowany przez Czytelników Głosu Koszalińskiego na człowieka roku 2016 przypadkowo znalazł wykonany z brązu trzewik pochwy miecza datowany wstępnie na X- XIII wiek.

Poszukują zaginionego

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie informuje, że 13 października zaginął 62-letni Franciszek Sygierski ze Sławna. W chwili zaginięcia ubrany był w czarną bluzę z kapturem, ciemne spodnie, buty brązowe Rysopis: wzrost: 175 cm, sylwetka szczupła, twarz owalna, włosy ciemne. W przypadku jakichkolwiek informacji prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112

Uwaga! Śmiertelnie groźny alkohol

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Fundusze europejskie dla oświaty: Nowy zawód – nowa szansa

Na oświatę i szkolenia zawodowe nie brakuje unijnych funduszy. Programów, które pozwalają po nie sięgać jest wiele. Mogą z nich korzystać uczniowie i nauczyciele, młodociani pracownicy, szkoły i placówki, które prowadzą kształcenie zawodowe oraz, co jest warte podkreślenia – instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Bo często to właśnie nabyte na kursach czy szkoleniach praktyczne umiejętności decydują […]

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: Pomagają Polakom na Białorusi Darłowo: Dzień Papieski Darłowo: Wspierają niepełnosprawnych Sławno: Co możesz dostać od Środkowopomorskiej Grupy Działania? Warszkowo: Lekcja pod „Bocianim Gniazdem” Sławsko: Skautowa rodzina się powiększa Powiat sławieński: Nie marnuj żywności Jeżyczki: Nowe pobocze podnosi bezpieczeństwo Sławieńskie Czwartki Lekkoatletyczne: Chłód wystraszył zawodników Oyama Karate: Trzy medale dla Darłowa

Ciekawostki z ogródka

Kilka dni temu przedstawialiśmy gigantyczne dynie Pana Janka ze Starego Krakowa. A dzisiaj prezentujemy inne ciekawe warzywa naszego czytelnika. Może nie są ogromne, ale równie ciekawe.

Kochający dom dla Kociaków !

Dwa kotki szukają dobrego domu, oswojone, w wieku około czterech miesięcy, rodzeństwo, podobne jak bliźniaki 🙂 Mogą mieszkać zarówno w domu jak i w obejściach podwórkowych. Kontakt telefoniczny: 505-76-11-59

Jeżyczki: Miło spędzić czas w super towarzystwie

W niedzielę (2 października) skoro świt Koło Gospodyń z Jeżyczek wraz z zaprzyjaźnionymi „niezrzeszonymi” wybrało się na wycieczkę do Lichenia. Bardzo mile zaskoczyła pogoda, a widoki i klimat tego miejsca w oprawie ciepłojesiennych barw zapierały dech i przyprawiały o zawrót głowy (zwłaszcza na najwyższym punkcie wieży widokowej).

Darłowo: Zebrano ponad tonę żywności

… to efekt wspólnej akcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Darłowskiego Centrum Wolontariatu, które w dniach 23 i 24 września br. przeprowadziły zbiórkę żywności w ramach akcji „Podziel się posiłkiem”. W pięciu sklepach zebrano 1028,71 kg produktów spożywczych.

Kopnica: Jak minął wrzesień?

Bardzo intensywnie minął wrzesień 2016r. przedszkolakom z oddziału przedszkolnego ,,a” Szkoły Podstawowej przy ZS nr 4 w Kopnicy. Na płacz, słone łzy i tęsknotę za mamą nie było zbyt wiele czasu.