Archiwum kategorii "Sławno"

Sławno Paskudny wypadek na Koszalińskiej

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów na kilka godzin zablokowało przejazd krajową szóstka. Do wypadku doszło w czwartek rano. Pomimo znacznych zniszczeń samochodów – nikomu nic poważnego się nie stało. Kierowca jednego z nich trafił na obserwację do koszalińskiego szpitala. Przyczyny zdarzenia ustala policja.

Sławno: Kierowca pijak i miś narkoman złapani przez policję

Wyjątkową pomysłowością wykazał się 21-letni mieszkaniec powiatu sławieńskiego, który przed godziną 2 w nocy postanowił zrobić sobie przejażdżkę skuterem. Jako pasażera posadził na tylnym siedzeniu pluszowego misia. Ani kierujący ani miś nie mieli na głowach kasków. Jednak nie za brak przepisowego okrycia głowy kierowca został zatrzymany. Będzie odpowiadał m.in. za posiadanie narkotyków, za co grozi [...]

Sławno: Przed Świętami Bożego Narodzenia z darami do Rodaków na Litwie

Od wielu lat, przed Świętami Bożego Narodzenia, Towarzystwo Miłośników Wilna w Poznaniu, którym kierują byli mieszkańcy Sławna, Krystyna i Ryszard Liminowiczowie, organizuje zbiórkę podarunków dla Rodaków na Wileńszczyźnie. W tym roku, w przekazanie darów zaangażowało się również Sławno.

Sławno: W oczekiwaniu na świętego Mikołaja….

Uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z wychowawczyniami: Iwoną Borowską, Agnieszką Lemańską, Marzenką Kowalską i Iwonką Olszewską w niecodzienny sposób czekały na świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej nr 3 w Sławnie.

Sławno Czyżby nieszczęśliwy wypadek?

Ciało młodego mężczyzny znaleziono dzisiaj około godziny 8. w kanale miejskim w Sławnie. Wiele wskazuje na to, że jest to prawdopodobnie 23-letni Rafał K. ze Sławna. Na razie trwają intensywne działania policji zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia. Policja nie wyklucza żadnych wariantów. (sim)

Sławno Bandyckie najście na mieszkanie

Nawet we własnym domu nie można czuć się bezpiecznie. W czwartek około godziny 18. do mieszkania przy ulicy Żeromskiego na Osiedlu Dzieci Wrzesińskich wtargnęli bandyci, którzy sterroryzowali mieszkających tam starszych ludzi oraz ich opiekunkę. Po zrabowaniu kilkuset złotych uciekli. Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie, ale dla dobra śledztwa nie ujawnia żadnych szczegółów zdarzenia.

Sławno: Akson królował na deskach SDK

  Kolejny, jedenasty już koncert uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Akson zgromadził liczne grono ludzi, którzy chcą pomagać niepełnosprawnym. Jak co roku nie zabrakło występów oraz aukcji prac uczestników WTZ Akson.

Sławno: Znamy składy komisji stałych Rady Miejskiej

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Sławnie ustalone zostały składy osobowe komisji stałych. Poniżej podajemy ich pełną listę. Komisja Gospodarki i Budżetu: Bożena Kallaur – przewodnicząca, Paweł Kopczyński, Stanisław Szkudlarek, Włodzimierz Śledź, Ewa Wojciechowska. Komisja Spraw Publicznych: Dominik Margielewski – przewodniczący, Kinga Cichawa, Waldemar Gertner, Joanna Iwko, Edyta Szczygielska, Włodzimierz Śledź, Ewa Wojciechowska. Komisja Socjalna: [...]

Noskowo – Sycewice Bez odblasków, prosto pod samochód

  Honda z ogromną siłą uderzyła w pieszego. Najbardziej świadczy o tym jej stan po wypadku Żadnych szans na ominięcie, nie dał kierowcy hondy civic z Gryfic, 29 – letni Kamil F. z Noskowa. W czwartek wieczorem został śmiertelnie potrącony na krajowej „szóstce”.

Jarosławiec 20 lat Panoramy Morskiej

- To cud, że z takiego zaniedbanego miejsca, z tych ugorów i pustek, tu nad naszym wybrzeżem, zrobiliście piękny ośrodek, który jest perłą naszego powiatu, którym możemy się poszczycić, do którego idziemy po zdrowie – przemawiał ksiądz prałat Marian Dziemianko do Danuty i Leszka Haratyk, właścicieli Panoramy Morskiej w Jarosławcu. Okazją były obchody 20-lecia istnienia [...]