Archiwum kategorii "Sławno"

Sławno: Wsparcie finansowe dla miejskich szkół

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego w Sławnie oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 w Sławnie znalazły się na ogłoszonej przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie liście szkół, którym zostanie udzielone wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Szkoły dostaną po 2170zł  na zakup książek do bibliotek szkolnych.

Sławno, Darłowo: Trwają mistrzostwa ratownictwa Falck

Wczoraj na sławieńskim amfiteatrze oficjalnie otwarte zostały V Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym o Puchar Prezesa Zarządu Falck Medycyna. Oficjalne przemówienia przerywane były występami artystycznymi w wykonaniu tancerzy z zespołu Gracja oraz szantami zespołu Niezbędny Balast z ZSM Darłowo.

Sławno: Obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2015

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku obchodzone są pod hasłem  „Dziedzictwo utracone/ocalone”, 12 września 2015 roku o godz. 12:00 w sali widowiskowej Sławieńskiego Domu Kultury odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pt. „Sławno po wojnie 1945-1955”, podczas którego nastąpi prezentacja prac oraz wręczenie nagród.

Warszkowo: Wyjazdy na basen

Blisko 50-cioro dzieci z Warszkowa i Warszkówka, pozostających w czasie wakacji w domu, wzięło udział w  dwóch wyjazdach do Parku Wodnego  „Jan” w Darłówku.

Sławno: Udana Wakacjada

W sobotę w sławieńskim amfiteatrze uroczyście pożegnaliśmy tegoroczne wakacje. Podczas „Wakacjady 2015” dzieci i młodzież wzięła udział w wielu atrakcjach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Po całym amfiteatrze fruwały ogromne bańki mydlane, uśmiechnięte twarze dzieci przedstawiały ulubione zwierzątka lub bajkowe stworzenia, a dzięki oknom wyobraźni powstały wspaniałe obrazy.

Sławno: Darmowe porady prawne

Tak można nazwać comiesięczne dyżury Radnego Sejmiku Zachodniopomorskiego z ramienia SLD Mecenasa Adama Ostaszewskiego. Ponieważ radny z wykształcenia jest prawnikiem, coraz więcej osób ze Sławna i okolic, w czasie jego dyżurów w Sławnie, korzysta z bezpłatnych porad prawnych, których On chętnie udziela.

Sławno: Mirosław Kopowski wicemistrzem Polski w Siatkówce Plażowej

Nauczyciel sławieńskiego I Liceum Ogólnokształcącego, Mirosław Kopowski, zdobył srebrny medal XIII Mistrzostw Polski Oldboyów w Siatkówce Plażowej. To kolejny sportowy sukces sławieńskiego nauczyciela, który na co dzień uczy historii oraz wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół w Sławnie im. Jana Henryka Dąbrowskiego, a w środowisku od lat promuje takie dyscypliny, jak szachy, brydż, siatkówkę, tenis [...]

Sławno: Poszukiwanie zaginionej

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie prowadzi poszukiwania zaginionej Katarzyny Pypno, która ostatni raz widziana była w dniu 18 sierpnia 2015 r. około godziny 16:30 w okolicach ulicy Fredry w Sławnie. Kobieta ubrana była w spodnie dżinsowe koloru niebieskiego tzw. „rybaczki”, koszulkę wielokolorową na krótki rękaw oraz klapki – japonki. Osoby posiadające wiedzę na temat miejsca [...]

Sławno, Darłowo: Mistrzostwa w ratownictwie medycznym

3 i 4.09.2015 w Sławnie i Darłowie odbędą się niezwykle widowiskoweV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznymo Puchar Prezesa Zarządu Falck Medycyna. Będzie to wyjątkowa okazja do obserwowania codziennej pracy ratowników medycznych, którzy tak jak na prawdziwym dyżurze będą udzielali pierwszej pomocy, choć oczywiście w pozorowanych zdarzeniach i wypadkach.

Sławno: Zapraszamy na Wakacjadę!