Archiwum kategorii "Sławno"

Powiat sławieński: Nasi na zjeździe

Medal Wincentego Witosa dla Jerzego Hartwiga ze Sławska, Złote Koniczynki dla Ewy Kalbarczyk i Gerarda Lemtisa (w jego imieniu odbierał Andrzej Miecznikowski) – to „trofea” jakie ze Szczecina przywieźli sławieńscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Sławno: Jak Kargul z Pawlakiem…

Oderwany fragment sufitu jest przyczyną trwającej od dłuższego czasu kłótni sąsiedzkiej między rodzinami M. i T. ze Sławna. Sąsiedzki konflikt bardzo przypomina sceny z filmu „Sami swoi”. Tylko, że nie dzieli ich płot, a jedynie sufit. Dla jednych stanowi on strop pokoju, dla drugich podłogę tarasu.

Poszukują zaginionego

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie informuje, że 13 października zaginął 62-letni Franciszek Sygierski ze Sławna. W chwili zaginięcia ubrany był w czarną bluzę z kapturem, ciemne spodnie, buty brązowe Rysopis: wzrost: 175 cm, sylwetka szczupła, twarz owalna, włosy ciemne. W przypadku jakichkolwiek informacji prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112

Sławno: Intermarche ma już 13 lat

Pierwszy, na terenie powiatu sławieńskiego, sklep wielkopowierzchniowy ma już 13 lat. Z tej okazji, jego załoga bawiła się podczas integracyjnej zabawy zorganizowanej w Radosławiu, w „hubertówce” koła Jurand ze Spychowa.

Uwaga! Śmiertelnie groźny alkohol

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Fundusze europejskie dla oświaty: Nowy zawód – nowa szansa

Na oświatę i szkolenia zawodowe nie brakuje unijnych funduszy. Programów, które pozwalają po nie sięgać jest wiele. Mogą z nich korzystać uczniowie i nauczyciele, młodociani pracownicy, szkoły i placówki, które prowadzą kształcenie zawodowe oraz, co jest warte podkreślenia – instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Bo często to właśnie nabyte na kursach czy szkoleniach praktyczne umiejętności decydują […]

Nowy Obserwator już w sprzedaży

A w nim: Sławno: Pomagają Polakom na Białorusi Darłowo: Dzień Papieski Darłowo: Wspierają niepełnosprawnych Sławno: Co możesz dostać od Środkowopomorskiej Grupy Działania? Warszkowo: Lekcja pod „Bocianim Gniazdem” Sławsko: Skautowa rodzina się powiększa Powiat sławieński: Nie marnuj żywności Jeżyczki: Nowe pobocze podnosi bezpieczeństwo Sławieńskie Czwartki Lekkoatletyczne: Chłód wystraszył zawodników Oyama Karate: Trzy medale dla Darłowa

Ciekawostki z ogródka

Kilka dni temu przedstawialiśmy gigantyczne dynie Pana Janka ze Starego Krakowa. A dzisiaj prezentujemy inne ciekawe warzywa naszego czytelnika. Może nie są ogromne, ale równie ciekawe.

Sławno: Egipskie ciemności

„Przysłałbym Wam zdjęcie, ale po co, jak i tak nic nie byłoby widać. Tak właśnie jest na ODW. Nie dość, że odcięli nas od „świata” obwodnicą to jeszcze wyłączyli nam oświetlenie na ulicach.” Taką informację otrzymaliśmy przed chwilą od naszego Czytelnika. Gdy otrzymaliśmy tą wiadomość była godzina 6:10. ”

Kochający dom dla Kociaków !

Dwa kotki szukają dobrego domu, oswojone, w wieku około czterech miesięcy, rodzeństwo, podobne jak bliźniaki 🙂 Mogą mieszkać zarówno w domu jak i w obejściach podwórkowych. Kontakt telefoniczny: 505-76-11-59