Archiwum kategorii "Sławno"

Sławno: Otwarte drzwi w Środowiskowym Domu Samopomocy

W czwartek, 25 września, w godzinach od 10:00do 13:00 Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławnie organizuje Dzień Otwartych Drzwi. To okazja, by przyszli uczestnicy zapoznali się z prowadzoną w nim działalnością terapeutyczną oraz z ofertą specjalistycznej pomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi świadczonymi przez placówkę.

Sławno: Tego jeszcze nie grali!

Wrześniowe premiery kinowe będzie można zobaczyć w Sławieńskim Domu Kultury. We wtorek, 30 września do Sławna przyjedzie Kino Orange.

Sławno: Biwak gimnazjalistów

W miniony weekend uczniowie klasy I i II Gimnazjum Dwujęzycznego nr 2 przy Zespole Szkół w Sławnie biwakowali nad jeziorem w miejscowości Łętowo. Ten trzydniowy pobyt pod namiotami miał na celu m. in. integrację zespołów klasowych oraz poznanie walorów przyrodniczych okolic.

Sławno Burmistrz zagrał na flecie

Mszą świętą w kościele WNMP rozpoczęły się obchody 60 rocznicy powstania Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Sławnie. Potem barwny pochód, prowadzony przez Orkiestrę Dętą im. Ziemi Sławieńskiej, przemaszerował ulicami miasta do budynku szkoły. Tam miała miejsce główna, oficjalna uroczystość, prowadzona przez Katarzynę Zdunek i Waldemara Koska.

Sławno: Wspaniała zabawa ze Stowarzyszeniem „Razem”

Idealne występy, przepiękne obrazy i mnóstwo dobrej zabawy to wszystko można było przeżyć dziś podczas imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Razem”.

Sławno: Poszukiwany dwoma listami gończymi zatrzymany

Zachodniopomorscy policjanci zatrzymali w Koszalinie 38- latka, który od roku był poszukiwany na podstawie dwóch listów gończych. Jeden z nich dotyczył przestępstw seksualnych wobec osoby małoletniej. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Powiat sławieński: Zawalcz o stypendium

Już tylko do 22 września trwa nabór wniosków stypendialnych, który powadzi Wojewódzki Urząd Pracy. Stypendia przyznawane są w ramach projektu „Zachodniopomorskie talenty – regionalny system stypendialny – IV edycja”.

Puchar Polski na szczeblu KOZPN: Niespodzianka w Sławnie – Baszta wyeliminowała Darłovię

Do sporej niespodzianki doszło na boisku w Sławnie, gdzie miejscowa Baszta zamykająca tabelę A klasy  wygrała niespodziewanie mecz Pucharu Polski na szczeblu KOZPN z liderem koszalińskiej okręgówki Darłovia Darłowo 2:1 (1:0).

Sławno: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Odbiór odpadów wielkogabarytowych (np. meble, tapczany, wersalki, dywany, krzesła, fotele, stoły, materace) odbędzie się na terenie  Sławna w poniedziałek, 15 września.  

Nasze adopcje: Pokochaj szczeniaka

Stowarzyszenie Projekt Zwierzaki poszukuje kochającego domu dla 4 małych suczek, które zostały znalezione na terenie gminy Sławno. Stowarzyszenie zapewnia odrobaczenie, szczepienie oraz sterylizacje. Osoby zainteresowane mogą dzwonić pod nr. tel. 507 393 596 lub 608 311 115. Szukamy tylko odpowiedzialnych opiekunów!