Archiwum kategorii "Sławno"

Sławno: Wierni przygotowują się do świąt

W przyszłym tygodniu przezywać będziemy Święta Wielkanocne. Wierni już teraz przygotowują się do tych najważniejszych chrześcijańskich świąt. Wczoraj ulicami Sławna przeszła uroczysta procesja Drogi Krzyżowej. Już jutro wszystkich mieszkańców zapraszamy do kościołów na kolejny ważny przedświąteczny dzień – Niedzielę Palmową.

Sławno: I Powiatowy Turniej Teatralny

W tym roku Zespół Szkół im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Sławnie postanowił zorganizować coroczny turniej teatralny w nieco innej odsłonie.

Sławno: Świetna zabawa w SDK

„Szalone nożyczki” to komedia, którą wczoraj mieszkańcy Sławna i okolic zobaczyli w Sławieńskim Domu Kultury. Pełna niezwykłych sytuacji, zabawna i interaktywna sztuka pozwoliła wszystkim wczuć się w pracę detektywa oraz rozwikłać dramatyczną zbrodnię. Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu OL.

Sławno: III Targi Szkół

Tradycją Gimnazjum Miejskiego Nr 1 w Sławnie stała się prezentacja szkół ponadgimnazjalnych. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodzieży Gimnazjum Miejskie nr 1 w Sławnie po raz trzeci było animatorem promocji szkolnictwa ponadgimnazjalnego i organizatorem Prezentacji Szkół Ponadgimnazjalnych. Celem wydarzenia było przede wszystkim umożliwienie gimnazjalistom poznania oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w celu dokonania odpowiedniego wyboru i rozwoju zawodowego. [...]

Sławno: Trenuj w UKS Sławie Jedynce

UKS Sława-Jedynka w Sławnie zaprasza wszystkich chłopców do uczestnictwa w treningach piłki nożnej w klubie. Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze dla dzieci przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę trenerską.

Sławno: Mnóstwo dobrej zabawy

Wspaniałą zabawę dzieciom z całego powiatu zapewniła dziś Majka Jeżowska, która koncertowała na sali OSiR w Sławnie.

Sławno: Ukradł wiertarkę, przy okazji wpadł za narkotyki

W weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sławnie zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który podejrzewany był o kradzież z włamaniem. W trakcie przeszukiwania mieszkania, w którym przebywał podejrzany mężczyzna policjanci odnaleźli skradzione elektronarzędzia, a dodatkowo zabezpieczyli ponad 51 gramów amfetaminy.

Sławno: Ponad 50 gramów amfetaminy

Sławieńscy funkcjonariusze zatrzymali 26-latka ze Sławna. Mężczyzna był podejrzany o kradzież elektronarzędzi. W trakcie przeszukania jego mieszkania odnaleziono skradziony sprzęt, a przy okazji policjanci znaleźli także 52 gramy amfetaminy i wagę elektroniczną. Więcej w najbliższym wydaniu OL.  

Sławno: Światowy pokaz mody w SDK

Pierwszy raz w Sławnie odbył się prawdziwy pokaz mody znanych projektantów mody. Imprezę przygotowała Kasia Stefanow, która pochodzi z tego miasta. Na wybiegu zaprezentowało się 20 Sławnianek.

Sławno Miało być liczenie – wyszła czystka

PSL w Sławnie miał się policzyć. Podczas piątkowego spotkania w SDK, okazało się, że Zarządowi Miejskiemu PSL w Sławnie bardziej zależy na usunięciu z organizacji osób niewygodnych dla prezesa, niż na rozwoju „chłopskiej” partii. Co ciekawe, prezes miejski przyznał się do niesamowitego bałaganu w podległej mu organizacji: według jego słów, do Zarządu Powiatowego PSL, z [...]