Archiwum kategorii "Sławno"

Sławno: Zapraszamy na debatę społeczną

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie wraz z Urzędem Miejskim w Sławnie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w debacie społecznej pn. „Bezpieczne Sławno naszym wspólnym celem”. Debata poświęcona będzie poprawie bezpieczeństwa w naszym mieście. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 maja, o godzinie 17:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie. Zapraszamy!

Sławno: Uczcili swoje święto

W Sławieńskim Domu Kultury trwa właśnie uroczystość, na której licznie zgromadzili się nasi seniorzy, członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń i gratulacji.

Sławno: Strażacy świętowali

Na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie odbył się dziś uroczysty apel z okazji niedawnego Dnia Strażaka. – Strażak to nie praca. To służba. To gotowość do niesienia pomocy – mówił ks. mł. bryg. Ryszard Szczygieł, kapelan wojewódzki strażaków.

Sławno: Wandale ukarani

W środę przed południem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sławnie otrzymał zgłoszenie, że w okolicach sklepu Tesco grupa osób niszczy ściany sklepu. Policjanci, którzy udali się na miejsce zatrzymali cztery osoby. Byli to turyści z okolic Warszawy, którzy zmierzali nad morze.

Sławno: Policjanci zatrzymali 26- letniego mężczyznę

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali 26-letniego mężczyznę mieszkańca Sławna. W ostatnim czasie dokonał on szeregu kradzieży i włamań na terenie naszego miasta.

Sławno: Poszkodowana w wypadku kobieta zmarła

75-letnia mieszkanka Sławna, która została potrącona przez samochód w ubiegły piątek, przy ulicy Koszalińskiej w Sławnie, zmarła wczoraj w godzinach popołudniowych. O jej życie walczyli lekarze ze szpitala w Słupsku. Niestety obrażenia były zbyt rozległe.

Sławno: Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

W Starostwie Powiatowym w Sławnie Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński spotkał się z laureatami III edycji konkursu plastycznego „Powiat Sławieński – mój punkt widzenia”. Konkurs kierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Zgłoszone prace nawiązywały do miejsc charakterystycznych dla naszego regionu, przedstawiając często historyczne i kulturowe budowle oraz walory turystyczne naszej małej ojczyzny. [...]

Sławno: Kot to czysta poezja…

Aksamit i barwa kociego futra, elegancja ruchu, kojące mruczenie urzeka nas, jak się wydaje, od zawsze. Kochać koty i umieć o tym pięknie opowiadać to sztuka. Franciszek Klimek – krakowski literat, satyryk, poeta i wielki miłośnik oraz znawca kociego rodu jest autorem wielu utworów o kotach.

Sławno Dyskutowali o wyborach

Dariusz Rosati spotkał się też z mieszkańcami Sławna W sobotę po południu, w restauracji Morska, w Sławnie z europarlamentarzystą Dariuszem Rosatim i Stanisławem Gawłowskim, wiceministrem środowiska spotkali się działacze Platformy Obywatelskiej z powiatu sławieńskiego. Dyskutowano o zbliżającej się drugiej turze wyborów prezydenckich.  – Potrzebna jest mobilizacja wszystkich, którym zależy na stabilnej Polsce – kraju bez [...]

Boleszewo: Groźny wypadek, jedna ofiara śmiertelna

Wczoraj przed południem do groźnego wypadku doszło przy ulicy Morskiej w Sławnie, na wysokości skrętu do Boleszewa. W drogę tą skręcić chciał fiat uno, który nie ustąpił pierwszeństwa jadącej od strony ronda alfie romeo. Uczestnicy zdarzenia z obrażeniami przewiezieni zostali do szpitala. 58-latka, pasażerka fiata, niestety zmarła mimo przebytej operacji. Kierowcy obu aut byli trzeźwi. [...]