Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Niedoszły samobójca

Do dramatycznego zdarzenia doszło w poniedziałek przy Zespole Szkól Morskich w Darłowie. Młody mężczyzna próbował się powiesić. Na miejsce, natychmiast po uzyskaniu takiej informacji,  skierowano patrol policji. kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce mężczyzna był nieprzytomny. Odcięły go osoby postronne, świadkowie zdarzenia. Mężczyźnie udzielono pomocy przedmedycznej a następnie w stanie nieprzytomnym został zabrany do Koszalina. Mężczyzna [...]

Powiat sławieński: Zawalcz o stypendium

Już tylko do 22 września trwa nabór wniosków stypendialnych, który powadzi Wojewódzki Urząd Pracy. Stypendia przyznawane są w ramach projektu „Zachodniopomorskie talenty – regionalny system stypendialny – IV edycja”.

Darłówko: Śmierdzący problem…

Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas jedna z Czytelniczek. Jej uwagę zwrócił toitoi, który znajduje się przy jednym z zejść na plażę w Darłówku Zachodnim. Na przeciwko znajduje się kawiarnia, a tuż obok płatna toaleta. Z toitoi nikt nie korzysta, jest on zamknięty na kłódkę. Nasza Czytelniczka twierdzi więc, że tym bardziej przenośna [...]

Puchar Polski na szczeblu KOZPN: Niespodzianka w Sławnie – Baszta wyeliminowała Darłovię

Do sporej niespodzianki doszło na boisku w Sławnie, gdzie miejscowa Baszta zamykająca tabelę A klasy  wygrała niespodziewanie mecz Pucharu Polski na szczeblu KOZPN z liderem koszalińskiej okręgówki Darłovia Darłowo 2:1 (1:0).

Darłowo: Weź udział w procesji

Tradycją Darłowa i jego mieszkańców jest coroczna, wrześniowa Procesja Pokutno – Błagalna. W tym roku, przejdzie ona ulicami miasta 13 września, w sobotę, w przeddzień święta katolickiego – Podwyższenia Krzyża Świętego.

Darłowo – Karwice: Ruch wahadłowy po wypadku

Do wypadku samochodowego doszło dziś około godziny 10:00 na trasie Darłowo – Karwice, na wysokości miejscowości Rusko. Ze wstępnych informacji wynika, że jadąca osobową dacią kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa jadącemu prawidłowo mercedesowi. Samochody zderzyły się. Kierowcy byli trzeźwi. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby, które z ogólnymi obrażeniami przewiezione zostały do szpitala. Na miejscu zdarzenia [...]

Darłowo: Koncert symfoniczny

Darłowski Ośrodek Kultury, Filharmonia Koszalińska im. Stanisława Moniuszki zapraszają na koncert GEORGE GERSHWIN, w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej.

Tyń Konwencja z tajemnicami i niewiadomymi

Polskie Stronnictwo Ludowe ujawniło część kandydatów na radnych do Rady Powiatu Sławieńskiego. Podczas konwencji wyborczej w Tyniu ogłoszono jedynie liderów poszczególnych list, bez podawania wszystkich kandydatów.

Darłowo: Uwolnij Energię z DCW

W tym roku mija 10 lat od kiedy Greenpeace działa w Polsce. Z tej okazji postanowili podzielić się tym, co mają najcenniejsze – czystą i zieloną energią. Właśnie wystartował III etap konkursu „Uwolnij Energię”, do którego zakwalifikowało się Darłowskie Centrum Wolontariatu ze swym projektem Młodzieżowej Akademii Aktywności. W tym etapie o dalszym udziale w konkursie [...]

Darłowo: Potrącony rowerzysta w ciężkim stanie

Do potrącenia rowerzysty doszło w Darłowie przy ulicy Długiej. Z nieustalonych dotąd przyczyn 16-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i został potrącony przez samochód osobowy. Jego kierowca był trzeźwy. Poszkodowany, mieszkaniec gminy Sławno, z ciężkimi urazami głowy trafił na OIOM koszalińskiego szpitala. Więcej w najbliższym wydaniu OL.