Archiwum kategorii "Darłowo"

Budżet Obywatelski w Darłowie: Są już projekty do głosowania

Burmistrz Miasta Darłowo zaproponował mieszkańcom Darłowa wprowadzenie pilotażowego programu Budżetu Obywatelskiego na rok 2015. Zakłada się,  że łączna kwota projektów przyjętych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego nie przekroczy kwoty 100.00,00 PLN brutto (20.000,00 PLN na jeden projekt). W celu oceny i weryfikacji projektów składanych przez mieszkańców,  powołany został Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego. Udział w [...]

Darłowo: Miś wrócił na swoje miejsce

W dzisiejszym wydaniu OL pisaliśmy o misiu – śmietniku, który znajdował się na placu zabaw na Wyspie Łososiowej w Darłowie, ale jakiś czas temu został skradziony. Jednak jak nas informuje Andrzej Kamoda, komendant Komisariatu Policji w Darłowie, miś sam wrócił na swoje miejsce. Być może jest to efekt intensywnych działań policji, które spowodowały, że złodzieje [...]

Darłowo Tajemnicza śmierć

W sobotę, tuż po południu, w jednym z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego w Darłowie, znaleziono zwłoki 62-letniego mężczyzny. Makabrycznego odkrycia dokonał członek jego rodziny. Co prawda mieszkanie było zamknięte od środka, ale nie jest wykluczone, że do śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

Gmina Darłowo: Uroczyście na dzisiejszej sesji

W Urzędzie Gminy Darłowo odbyła się ostatnia w tej kadencji zwyczajna sesja Rady Gminy (na początku listopada planowana jest jeszcze sesja nadzwyczajna). Spotkanie radnych i sołtysów było świetną okazją do podsumowania ich niemal czteroletniej współpracy i przekazania podziękowań. Okolicznościowe pamiątki i podziękowania trafiły więc na ręce wszystkich radnych. Okolicznościowe medale odebrało natomiast większość sołtysów. Inicjatywa [...]

Śladem publikacji… Dotyczy artykułu „Przedsiębiorcy szukają sprawiedliwości”

Przepisy regulujące kto płaci opłatę targową są takie same w całej Polsce, czy to w Darłowie, Sławnie, Koszalinie czy w Warszawie. Zasady te ustala uchwalona przez sejm ustawa o podatkach i opłatach lokalnych. Przepisów tych nie ustalił samorząd. Samorządy w całej Polsce są zobowiązane je stosować.

Darłowo: Rusza kolejny pociąg do jazzu

Zapraszamy na jesienną odsłonę 54. Pociągu do Jazzu. W czteroosobowym składzie po raz pierwszy usłyszymy dwóch muzyków z Włoch.

Darłowo: Zapraszamy na polsko-ukraiński koncert

Zespół Niezbędny Balast, a dokładnie nowi jego członkowie (Wiktoria Czerczak, Zuzanna Fleran, Beata Gawlik, Magda Hanus, Sandra Kania, Hubert Tepurski. Aleksandra Rut) wzięli udział w polsko-ukraińskim projekcie pt. „Nadmorskie spotkania z muzyką folkową. Muzyka, która łączy i wzbogaca”. Projekt jest organizowany przez Darłowski Ośrodek Kultury, partnerem jest Zespół Szkół Morskich, dofinansowanie Narodowe Centrum Kultury. Do [...]

Uwaga! Mamy bilety dla Czytelników!

Dla Czytelników, którzy zgłoszą się do nas jako pierwsi mamy dwa podwójne zaproszenia na dzisiejszy spektakl „Kali Babki” w darłowskim Kinie Bajka. Wystarczy do nas zadzwonić lub zgłosić się osobiście w redakcji Obserwatora Lokalnego. Zachęcamy!

Powiat sławieński: Jabłka dla naszych uczniów

Uczniowie szkół podstawowych na terenie Sławna i Darłowa zostali obdarowani jabłkami przez właścicieli sklepów Intermarche. Ma to związek z ogólnopolską akcją sieci sklepów, które planowały przekazanie owoców do placówek edukacyjnych na terenie Obwodu Kaliningradzkiego.

Darłowo: Zamkowe spotkania z historią

Jerzy Buziałkowski, Dyrektor Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie zaprasza na wykład dra Bronisława Nowaka „Geneza wstąpienia i pierwsze lata działalności miasta Darłowa w Hanzie”. Wykład jest jedną z części cyklu Zamkowe Spotkania z Historią. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 października, o godz. 11:00. Patronat nad wydarzeniem objął Wojciech Wiśniowski, starosta sławieński. Zapraszamy serdecznie.