Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Wernisaż wystawy Kazimierza Babkiewicza

Dyrektor Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie zaprasza na wernisaż wystawy Kazimierza Babkiewicza, który odbędzie się w 31 lipca (tj. czwartek) o godzinie 17.30. Tematem prac będą Pejzaże znad Wieprzy.

Darłowo: Nie może Ciebie zabraknąć

Zapraszamy na kolejny, letni koncert organowy w Darłowie organizowany w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego przez Filharmonię Koszalińską i Darłowski Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do Darłowa!

 

Powiat sławieński: Pracowity weekend strażaków

Podczas ostatniego weekendu, na terenie powiatu sławieńskiego, Państwowa Straż Pożarna odnotowała łącznie 13 zdarzeń, z czego 5 interwencji stanowią pożary, a 8 to miejscowe zagrożenia.

Darłowo: Odzyskali skradziony samochód

Skradzione w Niemczech BMW o wartości 20 tys. zł odzyskała dziś w Darłowie Straż Graniczna. Samochodem kierował 37-letni mieszkaniec Darłowa. Było kilka minut po północy, gdy funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Darłowie zatrzymali do kontroli drogowej BMW z hiszpańską rejestracją. W Systemie Informacyjnym Schengen samochód figurował jako utracony w Niemczech, podlegający zatrzymaniu, jako dowód [...]

Dąbki: Zaproszenie na bieg

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w I Nadmorskim Biegu Uzdrowiskowym – Dąbki 2014. Bieg główny na dystansie 10km wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się 27 lipca 2014 roku (niedziela) o godz. 12:00 w uzdrowiskowej miejscowości Dąbki. Zawody poprowadzi znany spiker sportowy ze Szczecinka Pan Roman Toboła. Elektroniczny pomiar czasu w biegu głównym zapewni firma Good [...]

Darłowo: XIV Festiwal Filmów Skandynawskich

Poniżej przedstawiamy program Festiwalu Filmów Skandynawskich:

Darłowo Budowa Marina Royal ruszy za kilka miesięcy

Coraz bardziej realnego kształtu nabiera koncepcja wybudowania w Darłówku Zachodnim kompleksu apartamentowców Marina Royal. W piątek, w budynku przylegającym do Urzędu Celnego przy ulicy Rybackiej, uroczyście otwarto biuro sprzedaży apartamentów w Marina Royal. Inwestorem tego największego w Darłowie przedsięwzięcia jest belgijska spółka POC Partner. Kompleks nowoczesnych budynków powstanie nad samym morzem. Będzie się składał z [...]

Powiat sławieński: Zadecyduje paryska giełda

O możliwościach skupu zbóż podczas zbliżających się żniw, o dopłatach i sprzedaży rolniczej ziemi, a także o innych ważnych sprawach nurtujących rolników ze sławieńskiego powiatu dyskutowano podczas Forum Rolniczego zorganizowanego przez Powiatową Izbę Rolniczą. Spotkanie nie byłoby możliwe gdyby nie pomoc Urzędu Gminy w Malechowie.

Darłowo: Dwie wystawy artystyczne w Terminalu Sztuki

Wystawę marynistyczną ze zbiorów Ośrodka Myśli i Kolekcji Niepodległości Marka Żukowskiego można było oglądać w Terminalu Sztuki w Darłowie do 3 lipca.