Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Kradli obciążniki statków

Policjanci z Darłowa zatrzymali złodziei obciążników do balastowania statków. Dyżurny Komisariatu Policji w Darłowie otrzymał informację, że na ul. Wilków Morskich dwóch mężczyzn zagląda na prywatne posesje mieszkańców. W trakcie obserwacji wskazanych miejsc funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który przewoził na wózku 5 sztuk żeliwnych obciążników do balastowania statków. Ponadto w trakcie sprawdzenia terenu w pobliżu [...]

Marek Kamiński, zdobywca dwóch biegunów – odwiedzi Darłowo

Marek Kamiński, polski polarnik, podróżnik – zdobywca obu Biegunów już w najbliższy piątek odwiedzi Darłowo. A to za sprawą kolejnej jego misji nazwanej „3 Biegun”. Trzymiesięczna, samotna wyprawa Marka Kamińskiego wiedzie z Kaliningradu do Santiego de Compostela i jest pielgrzymką szlakiem św. Jakuba. Jak wiadomo szlak ten przebiega również przez Darłowo i stąd wizyta Marka [...]

Zaproszenie na treningi

W najbliższy piątek 27 marca o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Sportowej 1 w Darłowie odbędzie się I trening Oldboys Darłovia Darłowo.

Darłowo: Dzień Dawcy Szpiku

- Zainspirowani działaniami podjętymi przez naszych kolegów ze Sławna (LO Sławno i ZSA Sławno) postanowiliśmy zorganizować Dzień Dawcy Szpiku w Darłowie – mówi Magdalena Miszke, dyrektor Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Zapraszamy wszystkich chętnych (osoby pełnoletnie), którzy chcieliby zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Akcja przeprowadzona będzie w czwartek, 26 marca, w godzinach od 10:00-16:00 [...]

Darłowo: I Powiatowe Targi Zawodoznawcze

W Zespole Szkół Morskich w Darłowie trwają właśnie pierwsze Powiatowe Targi Zawodoznawcze. Podczas otwarcia Wojciech Wiśniowski, Starosta Sławieński zachęcał wszystkich przybyłych uczniów oraz gości do zapoznania się z ofertą wystawców. Na terenie szkoły odbywa się także piknik naukowy dotyczący zagadnień związanych z źródłami energii odnawialnej, realizowany w ramach projektu „Zielona Energia w Szkołach”. W ramach [...]

Darłowo: Niebezpieczny wyciek gazu

Wczoraj w Darłowie przy ulicy Leśnej doszło do uszkodzenia rury gazowej. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Posterunku w Darłowie oraz Policję. Nikt nie został ranny.  st. kpt. Piotr Słupski Więcej w najbliższym wydaniu OL.

Darłówko: Rusza budowa Marina Royal

Dzisiaj rano firma POC Partners Polska Sp. z o.o. podpisała umowę na wykonanie pierwszego apartamentowca w Darłówku Zachodnim. Siedmiopiętrowy budynek ma stanąć do połowy 2017 roku. Znajdzie się w nim 68 apartamentów, w większości jedno i dwu pokojowych. Każdy z apartamentów będzie miał balkon z widokiem na morze (oprócz strony południowej budynku).

Jeżyczki: Jest nowy sołtys

Cztery głosy zadecydowały, że nowym sołtysem Jeżyczek został Kazimierz Cybulski. 37 mieszkańców tej miejscowości uznało, że będzie lepszym samorządowcem niż Jan Grabowski, który znalazł uznanie u 33 głosujących.

Darłowo: „O Trzos Króla Eryka”

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda ogłasza IV Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Trzos Króla Eryka”.  Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim brać udział twórcy, piszący w języku polskim, którzy ukończyli 16 lat.

Darłowo: Wolontariusze wyróżnieni

W darłowskim Kinie Bajka wyróżniono wolontariuszy roku 2014 i podziękowano za ich pracę i poświęcenie, za chęć działania, tworzenia i zmieniania na lepsze otaczającego nas świata.