Archiwum kategorii "Darłowo"

Nowy Obserwator aż z 28 stronami już w sprzedaży !

A w nim: Darłowo: Janiczak na scenie Darłowo: Dzień Białej Laski Warszkowo: Wydają żywność od 2009 roku Powiat sławieński: Powiatowa Straż Pożarna – „NIE dla czadu” Sulechówko: „Ścigną” truciciela Bobrowice: Bili rekord Guinnessa Ostrowiec: 70-lecie Szkoły Podstawowej Powiat sławieński: Pamiętali o seniorach Postomino: Jak nie oszaleć z facetem? Krytno: Spotkania z przyrodą Polanów: Szczupak na […]

Darłówko: Jubileusz mężczyzn

W ramach Roku Miłosierdzia w sobotę 8 października 2016 w hali Rybackiego Basenu Portowego uroczyście obchodzono Jubileusz Międzynarodowego Ruchu Mężczyzn Św. Józefa.

Powiat sławieński: Nasi na zjeździe

Medal Wincentego Witosa dla Jerzego Hartwiga ze Sławska, Złote Koniczynki dla Ewy Kalbarczyk i Gerarda Lemtisa (w jego imieniu odbierał Andrzej Miecznikowski) – to „trofea” jakie ze Szczecina przywieźli sławieńscy działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Darłowo: Święto w Morskiej

8 października w Zespole Szkół Morskich w Darłowie odbyło się Ślubowanie Uczniów Klas 1 jest to najważniejsza uroczystość w szkolnym kalendarzu.

Darłowo: Październik miesiącem profilaktyki

Z okazji rozpoczynającego się miesiąca poświęconego Profilaktyce Raka Piersi uczniowie klasy 3H mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielkami Klubu Amazonki z Darłowa.

Słowino: Górale w szkole

3 października nasza szkoła gościła niezwykłego gościa- prawdziwego górala z Tatr- Józefa Pitonia.

Darłowo: Wyjątkowe znalezisko archeologiczne

Daniel Bonzay Frącz – młody darłowiak nominowany przez Czytelników Głosu Koszalińskiego na człowieka roku 2016 przypadkowo znalazł wykonany z brązu trzewik pochwy miecza datowany wstępnie na X- XIII wiek.

Poszukują zaginionego

Komenda Powiatowa Policji w Sławnie informuje, że 13 października zaginął 62-letni Franciszek Sygierski ze Sławna. W chwili zaginięcia ubrany był w czarną bluzę z kapturem, ciemne spodnie, buty brązowe Rysopis: wzrost: 175 cm, sylwetka szczupła, twarz owalna, włosy ciemne. W przypadku jakichkolwiek informacji prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112

Uwaga! Śmiertelnie groźny alkohol

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Fundusze europejskie dla oświaty: Nowy zawód – nowa szansa

Na oświatę i szkolenia zawodowe nie brakuje unijnych funduszy. Programów, które pozwalają po nie sięgać jest wiele. Mogą z nich korzystać uczniowie i nauczyciele, młodociani pracownicy, szkoły i placówki, które prowadzą kształcenie zawodowe oraz, co jest warte podkreślenia – instruktorzy praktycznej nauki zawodu. Bo często to właśnie nabyte na kursach czy szkoleniach praktyczne umiejętności decydują […]