Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Uroczysta sesja Rady Miejskiej w zamku

Z okazji siedemdziesięciolecia polskiego Darłowa i 703. rocznicy urodzin miasta na Zamku Książąt Pomorskich odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej.

Prezes ZG PZW Dionizy Ziemiecki z wizytą w Darłowie

Rozmowa z prezesem zarządu głównego PZW Dionizym Ziemieckim, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i pierwszą wędką RP. Kiedy się zaczęła pana przygoda z wędkarstwem? Urodziłem się w Wyszkowie nad Bugiem i tam znajdują się moje korzenie. Wędkarstwa i jego tajników uczyła mnie moja mama. Do miejscowego koła PZW wstąpiłem mając 14 lat w roku 1967.

Darłowo: Zapraszamy na spotkanie

W najbliższy piątek, 22 maja, o godzinie 16:00, Muzeum Zamek Książąt Pomorskich i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Darłowskiej organizują spotkanie w sali portretowej Zamku z Leszkiem Walkiewiczem autorem książki pt. „Tropicielem wokół globu”. Spotkanie rozpocznie się prelekcją ze slajdami ilustrującymi rejs jachtem „Tropiciel” dookoła świata. Na miejscu będzie można uzyskać dedykację autora. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Darłowo: Zapraszamy na Galę Poetycką

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda oraz Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie serdecznie zapraszają wszystkich miłośników poezji na Galę IV. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Trzos Króla Eryka”. Na konkurs wpłynęło prawie 100 zestawów wierszy. Jury pod przewodnictwem znanego poety Macieja Meleckiego – dyrektora Instytutu Mikołowskiego im. Rafała Wojaczka najwyżej oceniło Rafała Barona z Gdańska [...]

Parada Króla Eryka przejdzie ulicami Darłowa

23 maja br. (tj. sobota) w ramach 703 rocznicy drugiej lokacji miasta Darłowa zapraszamy wszystkich mieszkańców, reprezentacje firm, instytucji, klubów i organizacji pozarządowych do udziału w Paradzie Króla Eryka.

Darłowo: Pomóżmy raperowi spełnić marzenie!

Jacek Ziółkowski, 27-letni raper z Darłowa, który występuje pod pseudonimem Z i Ł, bierze udział w konkursie na support przed czerwcowym koncertem O.S.T.R. w Łodzi.

Obserwator Lokalny już w sprzedaży

A w nim: – Sławno. Zbliża się Festiwal Orkiestr Dętych, – Darłowo. 25 lat za cios prosto w serce, – Ludzie z pasją. Trzeba czerpać z tego co mamy wokół, – Powiat sławieński. Czy wakacje będą dłuższe?, – Sławno. Sukces tancerzy, – oraz najświeższe wiadomości sportowe. Zapraszamy do lektury!

Darłowo: Potrącenie rowerzysty

76-letni rowerzysta został potrącony przez samochód dziś około południa przy ulicy Wojska Polskiego w Darłowie. Ranny mieszkaniec Darłowa został przewieziony do szpitala z obrażeniami wewnętrznymi i zewnętrznymi, m.in. doznał urazu biodra. Kierujący renault megane, 63 – letni mieszkaniec Darłowa uciekł z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili jednak jego dane i zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Mężczyzna [...]

Darłowo: Zapraszamy na wykład

Jerzy Buziałkowski, Dyrektor Muzeum Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie zaprasza na wykład prok. Krzysztofa Bukowskiego z Okręgowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Delegatura w Koszalinie pt. Obóz w Treblince. Wykład odbędzie siew ramach cyklu Zamkowe Spotkania z Historią. Zapraszamy już w piątek, 8 maja, o godz. 10.00.

Darłowo: XXXIII Morskie Mistrzostwa Polski z łodzi dryfujących na przynęty sztuczne