Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Wakacyjny Odjazd ostatniego turnusu 2015 za nami!

W Darłowie zakończył się pilotażowy projekt bezpłatnych, zorganizowanych wakacji kierowany do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 10 lat. Inicjatywa realizowana była podczas wakacji w systemie tygodniowych turnusów. Z oferty skorzystało łącznie 45 dzieci z Darłowa a nad poprawnym przebiegiem kreatywnych wakacyjnych zajęć czuwała pani Justyna Tepurska. 

Sławno, Darłowo: Mistrzostwa w ratownictwie medycznym

3 i 4.09.2015 w Sławnie i Darłowie odbędą się niezwykle widowiskoweV Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznymo Puchar Prezesa Zarządu Falck Medycyna. Będzie to wyjątkowa okazja do obserwowania codziennej pracy ratowników medycznych, którzy tak jak na prawdziwym dyżurze będą udzielali pierwszej pomocy, choć oczywiście w pozorowanych zdarzeniach i wypadkach.

Daria Pikulik Wicemistrzynią Świata w Omnium!

Daria Pikulik (Polska/BCM Nowatex Ziemia Darłowska) została w Astanie wicemistrzynią świata juniorek w omnium.

Darłowo: Pijany 14-latek z toporem udał się na komisariat

Nietypowy interesant trafił ostatnio na Komisariat Policji w Darłowie. 14-letni chłopiec zjawił się tam około godziny 4 nad ranem. W dłoni trzymał topór rzeźnicki. Z miejsca przyznał się, że pił alkohol i zażywał amfetaminę. Prosił o pomoc, ponieważ obawiał się, że może komuś zrobić krzywdę. Funkcjonariusze uspokoili go, przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że ma [...]

Darłowo: Zatrzymani sprawcy rozboju

W połowie sierpnia do Komisariatu Policji w Darłowie zgłosił się 67- letni mieszkaniec Darłowa, który poinformował, że dwóch mężczyzn pobiło go, a następnie ukradli mu 30 zł. Poszkodowany twierdził, że dwóch nietrzeźwych mężczyzn, których spotkał na ulicy poprosiło go o pieniądze. Gdy mężczyzna odmówił, napastnicy nie odpuścili i pobili zgłaszającego zabierając mu 30zł.

Darłowo: Rewelacyjny pokaz mody dzieicęcej

Wczoraj w Hotelu Lidia w Darłówku odbył się pokaz mody dziecięcej marki BoccooKids. Imprezę poprowadziła znana i lubiana aktorka – Anita Sokołowska, ale prawdziwymi gwiazdami tego wydarzenia były dzieci, które wcieliły się w rolę modeli i modelek i trzeba przyznać, że niektórzy z nich modeling mają we krwi!

Trwa nadmorska trasa multimedialnej ekspozycji McDonald’s! Już w tę niedzielę w Darłowie!

McDonald’s kontynuuje letnią trasę do popularnych, wakacyjnych miast nad polskim morzem oraz na Mazurach ze swoim multimedialnym show. Dzięki interaktywnym instalacjom uczestnicy pokazu otrzymają wyjątkową okazję, by zajrzeć do świata jakości McDonald’s. Już w najbliższą niedzielę firma zaprasza do Darłowa na wyjątkową, multimedialną ekspozycję poświęconą swoim produktom.

Kolarstwo torowe Daria Pikulik mistrzynią świata!

Polska młoda kolarka – Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) została mistrzynią świata juniorek w wyścigu punktowym podczas światowego czempionatu juniorów, który rozpoczął się w stolicy Kazachstanu – Astanie. Polka na dystansie 20 km (80 okrążeń) uzbierała 23 punkty, zbierając  „oczka” na siedmiu z ośmiu punktowanych okrążeń. Trzy takie finisze Pikulik wygrała. Srebrny medal wywalczyła [...]

Darłowo: Na Powstańców 22 będą lokale socjalne

W lipcu darłowski samorząd otrzymał zawiadomienie o zakwalifikowaniu się do udzielenia finansowego wsparcia projektu polegającego na remoncie kamienicy przy ul. Powstańców Warszawskich 22A. Więcej w papierowym wydaniu OL.

Darłowo: W Trójce ruszyła budowa Lokalnego Centrum Ekologicznego

Jak informuje dyrektor SP 3 w Darłowie Andrzej Protasewicz w sierpniu w Szkole Podstawowej nr 3 w Darłowie rozpoczęła się realizacja dwóch projektów inwestycyjnych pn. „Naukowy ogród pełen tajemnic” oraz „Lokalne Centrum Ekologiczne”. Więcej na ten temat – w dzisiejszym wydaniu OL.