Archiwum kategorii "Darłowo"

Darłowo: Medal upamiętniający darłowską Latarnię Morską

W roku 2015 minęło trzysta lat, od kiedy ustawiono w porcie Darłowo u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku na obu falochronach pierwsze światła. Budynek Latarni Morskiej wraz ze stacją pilotów wzniesiono z czerwonej cegły u nasady wschodniego falochronu dopiero w roku 1885.

Jeżyczki: Warsztaty kulinarne z MasterChefem

Ponad 150 młodych adeptów sztuki kulinarnej z całej gminy Darłowo zgromadziły warsztaty kulinarne, które odbyły się w sobotę w świetlicy w Jeżyczkach. Warsztaty poprowadził finalista telewizyjnego show Masterchef Tomasz Strzelczyk.

Darłowo: Ciało na gwiazdoblokach (uzupełnienie)

Całkiem przypadkowo uzyskaliśmy nowe, sensacyjnie brzmiące, informacje związane z opisywanym już przez nas wypadkiem w darłowskim porcie.

Jeżyce: Blokada drogi

Wczoraj mieszkańcy górnej części Jeżyc byli odcięci od świata. Wszystko za sprawą inwestora farmy wiatrowej, którego sprzęt pojawił się na  miejscu. Sześć TIR-ów zatrzymało się na wąskiej drodze, praktycznie uniemożliwiając przejazd innym pojazdom. Efekt był taki, że autobus szkolny tego dnia dzieci do domów nie rozwiózł. W związku z blokowaniem drogi publicznej na miejsce wezwana [...]

Darłowo: Nadzwyczajna Gala Operowo-Operetkowa

Wyjątkowa gala operowo – operetkowa w wykonaniu znakomitych głosów europejskich znanej i lubianej Międzynarodowej Grupy Operowej Sonori Ensemble. Czardasze, walce, toasty, miłosne arie i duety, sceny operowe i operetkowe, a także standardy jazzowe oprawione barwnym komentarzem to niepowtarzalna podróż muzyczna, pełna emocji i wzruszeń. Międzynarodowa Grupa Operowa Sonori Ensemble to Zespół artystów operowych z Wiednia, [...]

Gmina Darłowo: Uroczyście przywitali mistrzynię świata

Karolina Babiak z Jeżyczek wywalczyła tytuł mistrzowski podczas niedawnych Młodzieżowych Mistrzostw  Świata, które rozgrywane były w Holandii. Karolina wróciła z tytułem mistrzowskim w warcabach tureckich. 15-latka została dziś uroczyście przyjęta w Urzędzie Gminy w Darłowie, gdzie składano jej gratulacje i życzenia. Dziewczyna na co dzień uczy się w społecznym gimnazjum w Jeżyczkach, warcaby trenuje pod [...]

Darłowo: Uczcili Święto Niepodległości

Po uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę i Polaków z udziałem Pocztów Sztandarowych  (która odbyła się w Kościele Mariackim w Darłowie), uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Darłowo: Ciało mężczyzny na gwiazdoblokach

Kolejne zwłoki zostały odnalezione w darłowskim awanporcie w ostatni wtorek. Ciało 58-latka, mieszkańca Darłowa, znajdowało się na gwiazdoblokach. Ze względu na złe warunki atmosferyczne niemożliwe było początkowo do nich dotrzeć. Ostatecznie zwłoki udało się wydobyć. Teraz, decyzją prokuratora, zostaną one poddane sekcji, która ma wyjaśnić przyczyny śmierci mężczyzny. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

Darłowo: Bezpłatna wystawa

11 listopada muzeum w Darłowie jest czynne dla zwiedzających w godz. 10 – 16.  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości wstęp na wystawę poświęconą historii Darłowa jest bezpłatny. Zapraszamy także na nową wystawę ikon i pejzaży Todora Dimczewskiego, wstęp na tę wystawę jest także bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Darłowo: Patriotyczne święto

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które odbędzie się w dniu 11 listopada – tj. środa, w Darłowie, zgodnie z poniższym harmonogramem: